DELFI FOTOD | Salt Lake City OM-i suusaareenil lehvib ikka Eesti lipp, kuid Andrus Veerpalule kulla toonud paigas võimutseb nüüd ka ülipikk tuubirada
Kelly Sildaru võistlemine Park City MM-il tähendab, et eestlanna on jõudnud paika, kus jagati välja ka 2002. aasta Salt Lake City olümpiamängude medaleid.
Nagu olümpiamängudel ikka, siis erinevad võistluspaigad paisatakse teineteisest üsna laiali ja neile üritatakse leida sobivaid asupaiku. Nii võib Park City'st paarikümne kilomeetri kauguselt üles leida ka eestlaste jaoks legendaarse Soldier Hollow. Just seal krooniti Andrus Veerpalu 12. veebruaril 2002. aastal olümpiavõitjaks. Eestlaste kultusalaks kujunenud 15 km klassikadistantsil kerkis poodiumile ka Jaak Mae, kes sai kaela pronksise autasu. Olümpiamängude eelviimasel päeval ehk 23. veebruaril võitis Veerpalu veel 50 km klassikasõidus ka hõbemedali.
Pleekinud lipp
Eestile leiab viiteid veelgi. Peahoone seinal ripuvad mitmed fotod aastast 2002. Kui Veerpalu ja Mae ei ole seal pildile pääsenud, siis olemas on fotojäädvustus naiste 15 km vabatehnika ühisstardiga sõidust, kus mäkke on teiste seas rühkimas lõpuks seitsmenda koha saavutanud Kristina Šmigun-Vähi.
Aastate jooksul on toimunud ka muudatusi. Nii on suusastaadioni kõrvale kerkinud 365 meetri pikkune tuubirada. Kohalike sõnul pidi see olema kogu Utah osariigi kõige pikem ja selle üle ollakse vägagi uhked.
Murdmaa- ja laskesuusatajate kõrval osalesid eestlastest 2002. aasta talimängudel veel kahevõistlejad, suusahüppajad ning iluuisutaja Margus Hernits. Hernits sai oma kava toona sooritada Vivint Smart Home Arenal, mis on alates 1991. aastast olnud korvpalliliiga NBA klubi Utah Jazzi koduareen.
Rajatised ikka kasutuses
Endiselt on korralikult püsti ka suusahüppemäed, kus legendaarne šveitslane Simon Ammann võitis kuldmedali nii väikese kui ka suure mäe hüpetes. Hüppemägede olukorda hinnates tuli kahjuks tõdeda, et igapäevast treeningtegevust seal ei toimu, kuid detsembris peeti seal maha siiski kahevõistlejate kontinentaalkarika jõuproov.