Sarma rallile on end registreerinud 71 võistluspaari, kellest seitse alustavad heitlust Eesti meistrivõistluste klassi EMV3 kõrgete kohtade nimel. Kuna Estonian Junior Challenge arvestuses on lubatud võistelda vaid Ford Fiesta R2 võistlusautol, siis selles arvestuses on hooaja teisele rallile startimas kuus võistluspaari.

Kahes eelmainitud arvestuses on võistlustulle minemas ka Roland Poom – Ken Järveoja, kes jaanuari keskel sõidetud hooaja avarallil teenisid mõlema arvestuse viienda koha punktid. Kuigi Alūksne ralli algas CRC Rally Team võistlejatele väga hästi ning Estonian Junior Challeng arvestuses juhiti rallit lähimate jälitajate ees 18,2 sekundiga, siis kahjuks käidi järgmisel katsel kergelt üle katuse ning poodiumiheitlus oli selleks korraks läbi. Aluksne ralli raames sõidetud kümnest katsest võitsid Poom – Järveoja kaks.

Sarma ralli eel on CRC Rally Team meeskonna mehaanikud vahepeal veidi räsida saanud võistlusauto taas töökorda saanud ning Roland ja Ken taas valmis oma võistlusklasside kõrgete kohtade eest heitlema. Enne eesootavat rallit tehti Lõuna-Eestis ka test, mis kulges edukalt.

„Võistluseelne test läks täitsa hästi. Rada oli küll Alūksnele täielik vastand, sest puhast joont polnud ja lume pudru sees sõitmist oli palju, aga sellel talvel polegi veel sellistes raskemates tingimustes sõita saanud. Kuigi ei tea, millised saavad täpselt Sarma ja Rootsi ralli tingimused olema, siis loodame, et saime mõlemaks eesootavaks ralliks hea ettevalmistuse,“ sõnas Roland Poom peale Sarma ralli eelset testi.

Sarma ralli on Rolandile ja Kenile viimaseks ettevalmistuseks järgmisel nädalal algavaks Junior WRC hooajaks, mille avaetapp sõidetakse Rootsis. Sarnaselt Alūksne ralliga saab Roland ka Sarma rallil enda kiirust võrrelda kahe tänavuse JWRC sarja konkurendiga, kelleks on Ken Torn ja lätlane Mārtiņš Sesks.

Kui Poomile saab järgmisel nädalal sõidetav Rootsi MM-ralli olema tema karjääri esimeseks JWRC ralliks, siis Järveojal on varasemast ette näidata 13 JWRC arvestuse starti.

Möödunud aastal tegid mehed Sarma ralli viimasel katsel väikese sõiduvea, mille järel tekkis nende Ford Fiesta R2T võistlusautol õlileke, mille järel otsustasid Roland ja Ken peale viimase katse finišit, et tehnika säästmise eesmärgil ralli katkestatakse.

Sarma ralli esimene kiiruskatse saab alguse laupäeval 10:25. Kokku sõidetakse võistluspäevaga kaheksa kiiruskatset ja läbitakse 100,28 katsekilomeetrit.

Sarma ralli katsete tulemused leiab Läti autoralli meistrivõistluste kodulehelt: http://lrc.lv/