Eesti asus mängu juhtima avapoolajal, kui 35. minutil keerutas palli karistuslöögist võrku Gert Kams. Eelnevas olukorras oli eestlaste kasuks vea teeninud Henri Anier. Kamsi tabamus on käimasoleva aasta lõpus kindlasti tõsine kandidaat ka aasta ilusaimale väravale ehk Hõbepalli auhinnale.

Teisel poolajal jätkus kohtumine avapoolajale sarnase hooga ehk Soome oli üritavamaks pooleks, kuid tabamuseni jõudis taas Eesti. 62. minutil saatis palli võrku Anier. Anier realiseeris Sander Puri ja Mark Oliver Roosnupu hea eeltöö. Tegemist oli ründaja 13. tabamusega Eesti koondises.

Soome lõi ühe värava tagasi 81. minutil, kui Rasmus Karjalainen saatis värava lähistelt palli ühe puutega tagumise posti äärde.

Eesti ridades tegid A-koondises debüüdi koguni viis meest. Algkoosseisus said platsile joosta Henrik Pürg, Robert Kirss ja Rasmus Peetson. Vahetusest said oma võimaluse Markus Poom ja Tristan Koskor.

Eesti koondis on taas väljakul teisipäeval, kui Dohas minnakse vastamisi Islandiga.

Eesti koosseis: 1. Sergei Lepmets, Gert Kams, Taijo Teniste, Madis Vihmann, Henrik Pürg, Trevor Elhi, Rasmus Peetson (46. Artjom Dmitrijev), Brent Lepistu (46. Markus Poom), Robert Kirss (59. Sander Puri), Frank Liivak (46. Mark Oliver Roosnupp), Henri Anier (74. Tristan Koskor).

Kuula ka värsket saadet "Futboliit", kus Eesti ja Soome mäng põhjalikult kokku võeti!

1x
00:00

ENNE MÄNGU:

Soome koondis koosneb peamiselt Skandinaavia riikides klubijalgpalli mängivatest palluritest ning on vähemalt paberil Eesti omast õige pisut tugevam. Soomlased on tänavu juba ühe kohtumise ka pidanud - teisipäeval alistati Eero Markkaneni väravast Rootsi koondis sealsamas Dohas 1:0.

Eesti peatreeneri Martin Reimi sõnul ei ole meie koondise jaoks selles mängus primaarne tulemus - selle asemel soovitakse rohkem katsetada ja proovida.

"Suurem rõhk on enda mängul, formatsioonil, positsioonidel. Tahame harjutada seda. Nende kahe mängu ülesanne on pigem see, et mängijad, kelle oleme välja valinud, saaksid võimaluse mingil kindlal positsioonil mängimiseks," vahendab Reimi sõnu Soccernet.ee.

Reim avaldas, et Eesti alustab viiemehelise kaitseliiniga, väravas seisab Sergei Lepmets. Kindlasti jääb tänasest matšist eemale pisivigastust raviv Joonas Tamm.

Potentsiaalseid debütante on Eesti koondises kuus: oma esimese mängu võivad täna teha Märten Kuusk, Henrik Pürg, Robert Kirss, Rasmus Peetson, Tristan Koskor ja Markus Poom.

Delfi Sport toob tähtsamad sündmused lugejateni otseblogis.