Eesti Spordiajakirjanike Seltsi (ESAS) hääletusel osales 49 seltsi liiget. Aasta naissportlase kategoorias pälvisid punkte kümme atleeti. Selgituseks: iga hääletaja reastas enda sedelil esiviisiku, kes pälvisid vastavalt viis, neli, kolm, kaks ja ühe punkti.

Ülivõimsa esikoha pälvis vehklemises individuaalselt Euroopa meistriks tulnud ning MMil 7. koha saavutanud vehkleja Katrina Lehis, kes kogus 219 punkti 245-st ehk 89,4% võimalikest. Lehise edu ülejäänud naissportlaste seas oli väga selge, kusjuures EMil tema järel hõbe- ja pronksmedali võitnud Kristina Kuusk ja Julia Beljajeva pidid leppima vastavalt neljanda ja kuuenda kohaga.

Teise koha duelli pidasid maha Pyeongchangi taliolümpiamängudel kiiruisutamise ühisstardis neljanda koha saanud Saskia Alusalu ja tennise maailma 21. reket Anett Kontaveit. Kui esikohtasid pälvis Eesti spordiajakirjanike käest rohkem Kontaveit (7 vs 5), siis punktide osas jäi 145:134 peale Alusalu.

Kuuse järel saavutas hääletusel viienda koha kaks MK-etappi ning kaks juunioride MM-kulda võitnud freestyle-suusataja Kelly Sildaru, kes jäi Kuusest maha ainult viie punktiga. Seitsmes oli triatleet Kaidi Kivioja, kaheksas ka ühe esikoha pälvinud bikiinifitnessi maailmameister Arida Muru, üheksas kaugushüppaja Ksenija Balta ja kümnes tennisist Kaia Kanepi.

Eesti Olümpiakomitee poolt ametlike kandidaatide nimekirja kantud 11-st naissportlasest ei saanud spordiajakirjanike käest ainsatki punkti maadleja Epp Mäe ja discgolfi-mängija Kristin Tattar.

ESASi 2018. aasta parima naissportlase hääletuse tulemused:

1. Katrina Lehis 219 punkti (34 esikohta)
2. Saskia Alusalu 145 (5 esikohta)
3. Anett Kontaveit 134 (7 esikohta)
4. Kristina Kuusk 89
5. Kelly Sildaru 84 (2 esikohta)
6. Julia Beljajeva 29
7. Kaidi Kivioja 16
8. Arida Muru 11 (1 esikoht)
9. Ksenija Balta 7
10. Kaia Kanepi 1
Vaata, kuidas ESASi liikmed oma hääletussedelid täitsid.