Päevaks liidrikoha kaotanud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ihkas positsiooni tagasi ning vigastusest paranenud Janar Mägi ja lätlane Uvis Strazdinš viisid võõrustajad juhtima, ent veidi hiljem oli üllatuslikult 4:2 ees hoopis Aruküla/Audentes. Rünnak sujus mõlemal meeskonnal ja tosina minuti möödudes juhtisid külalised 9:8.

Kehrale ja Tallinnale kindlad võidud

Võrdne mäng jätkus 16. minutini ja seisuni 11:11, siis kuivas arukülalaste väravatejuga totaalselt – vaheajavileks lisati vaid üks tabamus ja Kehra läks puhkepausile 19:12 eduseisus! Paremäär Strazdinšil oli selleks hetkeks kirjas juba kaheksa väravat. Mängus oli ka piisavalt tulisust, sest kohtumise lõpuks märgiti protokolli tosin eemaldamist.

Teise pooltunni algul kasvatas Kehra vahet veelgi, jõudes peagi kahekohalise edunumbrini ning jätkab pärast 34:24 võitu ainsana kaotuseta. Strazdinš viskas oma Eesti-karjääri parimas mängus kümme väravat, Kaspar Lees lisas seitse ning Dmõtro Jankovski ja Anton Borovski viis tabamust. Kaotajate poolel olid täpsemad Rauno Kopli üheksa ning Karl Martin Kiis ja Andreas Parve nelja väravaga.

Eesti karikavõitja HC Tallinn tegi sel korral SK Tapa jaoks teekonna mängule lühemaks ja võõrustas vastaseid Raasiku spordihoones. Kuue minutiga said pealinlased 3:0 ette ja kuigi Tapa tuli 3:2 järgi, siis järgmiseks üheksaks minutiks jäädi kuivale ning Tallinn tegi selle ajaga 8:0 vahespurdi. Vaheajavileks oli vahe sama ja seisuks 18:9.

Riietusruumist tulles jõudude vahekord oluliselt ei muutunud, Tallinn hoidis vahet turvaliselt üheksa-kümne värava peal ning alles lõpus rebis veidi enam eest, võttes 32:19 võidu. Robin Oberg viskas kuus, Johannes Treimanis viis ja Markus Viitkar neli väravat, Tapa kasuks jäi Vahur Oolupi arvele kuus tabamust, Ranet Nüüd sai kirja neli ja Marten Saar neli väravat.

Viimsi andis lõpuminutitel võidu käest

Õhtu põnevaim mäng peeti Viljandis, kus kohtusid kaks koosseisumuredega maadlevat meeskonda ning väljakumängijaid oli Viljandi HC-l ja HC Viimsi/Tööriistamarketil välja panna vastavalt kaheksa ja üheksa. Külalised said värskelt kohaliku spordiliidu poolt Viljandimaa 2018. aasta parimaks võistkonnaks valitud mulluse pronksi vastu juhtima avaminutist peale.

Esimesel poolajal kasvas eduseis parimal juhul viiele väravale ja vaheajaks juhtis Viimsi 17:13. Kert Liinat kasvatas teise pooltunni algul edu veelgi, ent siis hakkasid mulgid vaikselt järgi tulema. 45. minutil tuli Sergei Rodjukovi viskest seisuks 20:22 ja viimsilased jäid kahemehelisse vähemusse, kuid Viljandi olukorda ära ei kasutanud.

Kui mängida jäi alla tosina minuti, tabas Simon Drõgin kaks korda järjest ja üle pika aja oli vahe minimaalne, 22:23. Viigini järgmise viie minuti jooksul ei jõutud, aga Rail Ageni tabamuse järel võttis võõrustajate peatreener Marko Koks seisul 24:26 minutilise mõttepausi. Räägitu toimis ning Oliver Ruut ja Mihkel Lõpp tõid tabloole 26:26 viigi.

Lõpuminutid olid ülipõnevad – Drõgin viis Viljandi kohtumises esmakordselt ette, Aleksander Oganezov viigistas, Mihkel Lõpp tegi 28:27, Mihkel Vaher viigistas. Siis eemaldati mulkidel Rodjukov, ent otsustava värava viskas Drõgin ja nii peab Viimsi hooaja avavõitu püüdma järgmistes lahingutes. Rodjukov ja Drõgin viskasid võitjatele kuus ning Ruut viis väravat, kaotajate poolel olid täpsemad Martin Adamson kaheksa ja Ageni kuue tabamusega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid