2.02 enne kohtumise lõppu oli seis 82:82 ning viimase kahe minuti jooksul ei suutnud külalised visata enam ühtegi korvi. Matši viimasel minutil tabas kalevlaste poolelt Taylor Stafford kahepunktiviske ning kaheksa sekundit enne matši lõppu vormistas Karl-Johan Lips vabaviskest lõppseisu.

Kalevile tõid Taylor Stafford 20, Damarcus Jamaal Harrison 16, Karl-Johan Lips 13 ja Janar Talts 12 punkti. Kaotajate resultatiivsemad olid Jurijs Aleksejevs 24 ja Verners Kohs 21 silmaga.

Turniiritabelis on Kalev Eesti klubidest edukuselt teine. Kalevlastel on tabelis kaheksa võitu ja viis kaotust ja üldises pingereas ollakse sellega viiendad. Jekabpils on kaotnud seni kõik 12 matši, tabelis on nad viimasel ehk 15. positsioonil.

ENNE MÄNGU:

Tallinna Kalev/TLÜ - Jekabpils/SMScredit.lv

12.12.2018 kell 20:00, Tallinn, Sõle Spordikeskus
Ülekanne: Delfi TV

Gert Kullamäe juhendatav Kalev/TLÜ on küll turniiritabelis paiknemas viiendal kohal, kuid viimasel ajal on tulemused üpris kõikuvad olnud. Võidetud on selgeid autsaidereid Läti Ülikooli ja BK Liepajat, aga samas on alla jäädud kolmele Eesti klubile: Tartu Ülikoolile, Pärnu Sadamale ja viimati TALTECH-ile. Jekabpilsiga on see-eest aga korra juba tänavusel hooajal kohtutud ning võõrsilt sai Kalev/TLÜ kindla 88:54 võidu kätte.

Vastane on aga võrreldes kahe kuu taguse ajaga mitmeid muudatusi teinud. Meeskonda on tugevdatud 216 cm pikkuse Katari passi omava keskmängija Meho Haraciciga ning prantslasest tagamängija Alik Joseph-Pauline'iga. Viimases mängus BC Kalev/Cramo vastu olid mõlemad mehed ka rivis ning kumbki sai 56:104 kaotusmängus kirja kaheksa punkti. Jekabpils pole 11 mänguga seni veel võidurõõmu maitsnud ning igal juhul üritatakse teisel päeval Tallinnas silm pähe saada.

Tagamängija Taylor Stafford on Kalev/TLÜ heaks toonud keskmiselt 13,6 punkti. Damarcus Jamaal Harrisonil on ette näidata 11,4 ja Bamba Fallil 10,9 punkti. Lauapallide arvestuses on tiimi parim Karl-Johan Lips, kellel neid keskmiselt mängu kohta kogunenud 7,9. Janar Talts on kätte saanud 6,7 ja Fall 6,5 lauapalli.

Jekabpilsi poolelt on ääremängija Verners Kohs toonud keskmiselt 20,3 punkti, kuid Kalev/Cramo vastu teda mängimas polnud. Meeskonna liider Jurijs Aleksejevsi näitajad on 15,6 punkti ja 9,9 lauapalli. Ronalds Elksnis on võtnud keskmiselt 8,5 lauapalli.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid