"11. augustil aset leidnud Eesti meistrivõistluste mängul teostas Eesti Antidoping koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga dopingukontrolli. Ovsjannikovilt võetud proov saadeti analüüsimiseks Saksamaale, kust tuli 31. augustil vastus: proov on positiivne, selles tuvastati halb analüütiline leid. Täpsemalt leiti proovist kokaiini ja metüülheksaanamiini," teatab jalgpalliliit.

31. augustist alates rakendus Ovsjannikovile ajutine võistluskeeld. Mängijal oli aega kuni 6. septembrini avaldada soovi B-proovi avamiseks, millest ta loobus. Järgneva menetluse käigus andis Ovsjannikov omapoolse kirjaliku selgituse.

Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium tegi otsuse 6. novembril ning EJLi distsiplinaarkomisjon 16. novembril. Ovsjannikov jättis kasutamata õiguse otsused apelleerida. Pärast apelleerimistähtaja lõppu oli Eesti Jalgpalli Liidul ja Eesti Antidopingul esimene võimalus antud juhtum avalikustada.

Igor Ovsjannikovile määratud võistluskeeld, mis hõlmab nii sportlasena, treenerina kui ka ametiisikuna tegutsemist spordis, kestab kuni 30. augustini 2022. Karistus kehtib ülemaailmselt.

„Sportlane ei suutnud oma kirjalikus selgituses distsiplinaarkolleegiumile piisavalt põhjendada, kuidas keelatud aine tema organismi sattus ning nii ei olnud võimalik tõendada süü või hooletuse puudumist," kommenteeris Eesti Antidopingu juhatuse liige Elina Kivinukk otsust.

„Mõistame igasuguse keelatud ainete kasutamise spordis hukka. Antud juhul oli tegemist üksikjuhtumiga, kuid mõistagi jätkame seda tööd, mida oleme pikema aja jooksul teinud - aktiivne dopingukontrolli läbiviimine nii võistlussiseselt- kui ka võistlusväliselt ning jalgpallurite antidopingualane koolitamine," lausus Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei.

Maailma Antidopingu Agentuuri (WADA) statistika põhjal tehakse kõige rohkem dopingukontrolle just jalgpallis.