Mängu saatuse otsustas eelviimane üheksas voor, kus Eesti meeskonnal õnnestus enda kasuks pöörata vastase eksimus ja võita neli punkti. “Enne otsustavat viset võtsime reeglitega lubatud pausi, et pidada nõu oma treeneriga. Kristiani abiga leidsime õige koha, kuhu kivi visata ning vise õnnestuski hästi ja see tõi võidu,” kommenteeris mängu võistkonna kapten Harri Lill.

Viimases 10. voorus oli vastastel kasutada viimase kivi eelis ning Lille sõnul oli eesmärgiks mängida kindlalt ja mitte lubada vastastel võita kolme punkti, et mängu seisu viigistada. Viimases voorus võitis Türgi viimase kivi eelist kasutades kaks punkti, kuid mängu lõpptulemust see enam ei mõjutanud.

“Olime mänguks valmis, kuid võitlus oli korralik. Türgi on kõva vastane ja eksimusi oli neil väga vähe, kuid me kontrollisime mängu algusest peale ja fookus oli paigas, mis tõi lõppkokkuvõttes edu. See on meie jaoks oluline võit,” sõnas Lill.

Türgi meeskond on viimastel aastatel olnud B grupi esiotsas ning neid peetakse alagrupi favoriidiks. Ka maailmareitingu tabelis asub Türgi esindus Eesti meeskonnast eespool. Harri Lille sõnul on B grupi meeskondade tase väga ühtlane ning võite ei saa seetõttu prognoosida. “Iga võistkond võib kõiki võita ja ka kõigile kaotada,” jäi Lill oma kommentaaris vaoshoituks.

EMi teises mängus kohtub Eesti meeskond täna kell 12.00 Hispaania koondisega. Maailma edetabelis asub Hispaania meeskond 28. kohal ja Eesti 32. kohal. Eesti koondise kapten Harri Lill on erinevate koondiste koosseisus kohtunud Hispaaniaga kaheksal korral ning senine võitude ja kaotuste seis on 6:2 Eesti kasuks. Eelmise aasta EM’il oli siiski võidukas Hispaania tulemusega 5:6. Eesti-Hispaania kohtumisest teeb otseülekande ETV2.

Eesti meeskonnas mängivad Euroopa meistrivõistlustel Mikk Reinsalu, Karl Kukner, Ingar Mäesalu, Tanel Toomväli ja kapten Harri Lill. Meeskonna treener on kahekordne maailmameister rootslane Kristian Lindström. B grupis saab Eesti meeskond kokku Tšehhi, Hispaania, Prantsusmaa, Ungari, Läti, Slovakkia ja Türgi esindustega. Eesti alagrupi eeldatavad tugevamad on Tšehhi, Hispaania, Türgi ja Läti.

Le Gruyère AOP Euroopa meistrivõistlused curlingus toimuvad Tondiraba jäähallis kuni 24.novembrini. Kohal on Euroopa 20 parimat naiskonda ning 26 parimat meeskonda, sh tiitlikaitsjad Rootsist ja Šotimaalt ning valitsevad olümpiavõitjad. B-grupi mängud toimuvad iga päev ning parimad selguvad 23. novembril.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid