Kohtumist alustas teravalt kodumeeskond Jekabpils ning esimene veerandaeg võideti 24:21. Poolajaks vähendas Tartu Ülikool vahe minimaalseks, ehk pausile mindi 44:45 kaotusseisus.

Kolmandal veerandajal tegi Tartu meeskond vahe sisse, kui veerandaeg võideti 24:10. Neljandal veerandajl Jekabpils enam ohtlikult lähedale ei tulnud ning Tartu võttis lõpuks kindla 93:74 võidu.

Üleplatsimehena viskas Kregor Hermet 24 punkti. Arnas Velicka ja Julius Kazakauskas panustasid võitu 23 silmaga. Kazakauskas sai kirja kaksikduubli, sest võttis ka 14 lauapalli. Jekabpilsi resultatiivseimad olid Verners Kohs ja Jurijs Aleksejevs 19 punktiga.

Tartu Ülikoolile oli see kolme kaotuse kõrvale viiendaks võiduks. Jekabpils on kaotanud kõik senised üheksa kohtumist.

ENNE MÄNGU:

Kohtumisest teeb otseülekande Delfi LV ning see on nähtav siit.

Eesti-Läti korvpalliliiga ainus võiduta jätkav meeskond Jekabpils on kaotanud juba kaheksa järjestikust kohtumist. Kõige lähemal oldi vastase hammustamisele just viimases kohtumises, kuid kolm sekundit enne matši lõppu tõi Valmiera mängija Edmunds Elksnisi kahepunktivise tabloole numbrid 82:84. Jekabpilsi parimad olid taaskord 21-aastane Verners Kohs 26 punkti ja 9 lauapalliga ning veteran Jurijs Aleksejevs 20 silma ja 14 lauapalliga. Hooaja ebaõnnestunud algusele vaatamata ei tunnista klubi peatreener Marko Zarkovic end lööduks. “Kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks,” vahendab serblasest juhendaja sõnu klubi koduleht.

Kaotuse pealt sõidab Jekabpilsi ka Tartu Ülikool, kelle noor meeskond jäi kolmapäeval peetud kodumängus 58:77 alla klubi suurimale rivaalile BC Kalev/Cramole. Valitsev Eesti meister asus kohtumist juhtima juba esimesel minutil ja kindlustas võidu kolmandal veerandil. Kahekohalise punktisummani jõudsid tartlaste poolelt ainult leedulased Arnas Velicka ja Julius Kazakauskas, kes tõid vastavalt 13 ja 12 punkti. Meeskonna kapten Kazakauskas sai kirja ka kaksikduubli 12 lauapalliga ning jagas 6 resultatiivset söötu. Viimasel veerandajal, kui kohtumise saatus oli juba otsustatud, andis peatreener Priit Vene mänguaega ka noortele. Kõigest 16-aastane Sverre Aav viibis väljakul 7 minutit ja võttis selle ajaga ühe lauapalli, 49 sekundiks platsile pääsenud 17-aastane Patrik Peemot aga tegi oma debüüdi Eesti-Läti korvpalliliigas. Eelseisvas kohtumises turniiritabeli punase laterna vastu võivad mõlemad noormängijad täita suuremat rolli.

Nädala viimases kohtumises lähevad Riias vastamisi Läti Ülikooli meeskond ja Ogre. Mõlemad võistkonnad koosnevad ainult kohalikest mängijatest. Eesti-Läti korvpalliliigas hästi alustanud Ogre asub turniiritabelis viie võidu ja kolme kaotusega 5. kohal, hooaja eel autsaideriks arvatud ülikoolimeeskond leiab end kahe võidu ja kolme kaotusega 10. tabelirealt.