Samas eeldavad vastupidavusalad võimalikult maksimaalse keskmise võimsuse säilitamist ettemääratud distantsil, mis omakorda eeldab ka jõuvõimete arendamist. Kui palju veeta aega jõusaalis või aeroobses trennis? Milline on hommikuse ja õhtuse treeningu erinev mõju spordibioloogia seisukohalt ja millele on ka mõistlik tähelepanu pöörata?

Teisipäeval, 13. novembri õhtul loengus „Jõutreening ja vastupidavus, hommik või õhtu - sõbrad või vaenlased" räägib spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu vastupidavuse ja jõutreeningu kombineerimisest treeningutel. Sellekohast praktilist infot teaduspõhise baasiga on oodatud kuulama kõik harrastussportlased, füsioterapeudid, treenerid jt.

Lektor Jarek Mäestu töötab Tartu Ülikoolis, sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis. Tema põhilisteks uuringu suundateks on treeningteadused, spordifüsioloogia ning liikumise mõju tervisele. Ta on treeningu-testimse alast koostööd teinud nii Eesti sõudekoondisega, aga rohkemal-vähemal määral ka teiste Eesti sportlastega.

Jõu- ja vastupidavustreeningu loeng on osa Treeni teadlikult loengusarjast, mida korraldab Tallinna Ülikool. Need toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Järgmiste teisipäevade teemad on geenid ja sport, jalalaba vaevused ning tervis ja treening. Kõik loengud algavad mugavalt peale tööd ajal, kell 18:00 ja kestus on ca 1,5 tundi. Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal, sularahas).

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2018 on peale seda loengut veel 3 loengut. Need on:
20.11 Kui jalalaba teeb valu? Ortopeed dr Armin Heiman
27.11 Kuidas geenid mõjutavad meie sporti ja sport geene. Geenitehnoloog dr Tõnu Esko
04.12 D-vitamiin, tervis ja treening. TÜ professor Vahur Ööpik

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: http://www.tlu.ee/treeniteadlikult.

Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut, SportEST ja toetab Tallinn Liigub. Inimestele teavitust aitab teha Delfi.

Uudisega on seotud täispikad videod (1,5h) eelmiste hooaegade osadest loengutest tasuta vaatamiseks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid