Ideaalilähedastes tingimustes toimunud täispika Ironmani maailmameistrivõistlustel pani 32-aastane sakslane oma paremuse maksma maratonidistantsil, mille ta läbis ajaga 2:41.32. Belglase Bart Aernouts´i ja inglase David McNamee ees lõpujoone ületanud Lange finišiajaks märgiti 7:52.39, mis oli tema möödunud aasta võidutulemusest tervelt üheksa minuti jagu kiirem.

Lange ajaloolisele tulemusele elas raja kõrvalt kaasa ka tema kaasamaalane, võistluse suursoosikuks peetud Jan Frodeno, kes vigastuse tõttu oli sunnitud hooaja tähtsaimast jõuproovist loobuma.

Üle mitme aasta puudusid tänavuselt Hawaii Ironmanilt ka Eesti profitriatleedid eesotsas Kirill Kotšegarovi ja Marko Albertiga. Hooaja esimeses pooles vigastusega kimpus olnud Kotšegarovil ei jäänud triatlonimaailma mainekaimale võistlusele kvalifitseerimiseks piisavalt aega ning 39-aastane Albert lõpetas oma profikarjääri augustis toimunud Ironman Tallinn täispika triatloniga.

Ligikaudu 2500 harrastaja hulgas startisid Hawaiil erinevate vanuseklasside arvestuses siiski kaheksa eestlast, kellest koguni neli hankisid oma MM-pääsme just Ironman Tallinn võistluselt. Eesti triatleetidest parima tulemuse tegi Saaremaa mees Villu Vakra, kes suutis võistluse läbida ajaga alla üheksa tunni (8:55:28).

Enam kui 10-aastase vaheaja järel olid Hawaiil esindatud ka Eesti naistriatleedid: Maria Jänese lõpetas võistluse isikliku rekordiga 10:04.48 ning Merle Nilk ajaga 12:21.16. Hawaii Ironmani võitjaks krooniti naiste arvestuses šveitslanna Daniela Ryf ajaga 8:26.18.