Mukunga võttis kindla võidu ning oli kiireim ka kõikides neljas vahefinišites. Mukunga võiduajaks läks kirja 40.45,2.

Teisena lõpetas Kaur Kivistik, kolmandaks jäi Ilja Nikolajev. Neile järgnesid Roman Fosti, Ülari Kais ja Jaanus Kallaste.

Naiste arvestuses võidutses 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda ning absoluutarvestuses sai Lagoda 19. koha. Teiseks jäi Kaisa Kukk ja kolmandana lõpetas Kaia Lepik.

ENNE JOOKSU:

Delfi TV teeb sel pühapäeval toimuvast Viking Window Paide-Türi rahvajooksust otseülekande. Kell 12 algavale jooksule annavad stardipaugu Eesti mitmevõistleja Maicel Uibo ja tema olümpiavõitjast abikaasa Shaunae Miller-Uibo.

Põnevaid fakte Paide-Türi rahvajooksust:

* Esimene Paide-Türi Rahvajooks toimus 1982. aastal.

* Edukaim jooksja on Vjatšeslav Košelev, kelle kaela on võidupärg riputatud viiel korral.

* Edukaim naine Jekaterina Patjuk on võitnud koguni kümnel korral.

* Kõige enam lõpetajaid lühikesel, 6,5 km distantsil oli eelmisel aastal - 1968.

* Põhidistantsi rekord - 1668 lõpetajat - püsib 1983. aastast.

* Välisvõistlejatest on edukaim olnud keenialane Mukunga kolme võiduga.

* 1993. aastal viis Carsten Jorgensen võidu Taani.

* 2000. aastal võitis leedukas Pavelas Fedorenko.

* Absoluutne rajarekord - 40.30,5 - on aastast 2014 Mukunga nimel.

* Enda nimel olnud naiste rajarekordit parandas mullu Jekaterina Patjuk 0,6 sekundiga. Nüüd on see 47.01,0.

* Nii meeste kui naiste rajarekordi eest makstakse preemiat 500 euri.

* Kõige enim, 14 korral, on 10 parema hulgas lõpetanud Andrus Lein.

* Kolme parema jooksu aegade summas on tabeli tipus Mukunga - 2:02.19,0. Fosti kaotab talle ühe minuti ja 35 sekundiga ning Fostile omakorda Košelev 45 sekundiga.

* Stardinumber 1 on olnud alati hinnatud tunnustus. Tänavu kuulub see tulihingelisele Järvamaa korvpallitähele Vaike Lüütsepale. Vaatamata 79 eluaastale ei ole ta teps mitte kõige eakam startija.

* Vanuse pingereas on tänavu esikohal Nikolai Postnikov, kelle stardinumber 1933 on ka tema sünniaasta.

* 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda, kes eelmisel aastal oli kindel võitja lühikesel distantsil, läheb tänavu jahtima põhidistantsi võitu.