Loeng on suunatud eelkõige harrastussportlastele, kes saab esmalt lühiülevaate vitamiinidest ja mineraalainetest üldiselt. Seejärel keskendutakse juba konkreetsetele vitamiinidele ja mineraalidele (magneesium, D ja B-grupi vitamiinid, kaltsium jne), mis võiksid treenimise, taastumise ning vigastuste vältimise seisukohalt olulised olla. Vastuse saavad küsimused, milliste vitamiinide-mineraalide puudus võib olla sooritusvõime langemise põhjustaja? Milliste vitamiinide defitsiit võib mõjutada vigastuste teket? Samas millised võiksid aidata kaasa kiiremale taastumisele?
Lisaks annab proviisor soovitusi, millisest toiduainest ühte või teist vitamiini-mineraali saab või mida jälgida erinevate preparaatide puhul apteegist hankides ning millised võiksid olla nende soovituslikud päevaannused.

Treeni teadlikult loengusarja korraldab Tallinna Ülikool. Need toimuvad detsembrini teisipäeva õhtuti ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Järgmised teemad on koormustest, hommiku vs õhtune treening, geenid ja sport, südame tervis, jalalaba vaevused jne. Kõik loengud algavad mugaval peale tööd ajal, kell 18:00 ja kestvus on ca 1,5 tundi. Osavõtutasu on 6 € (maksmine kohapeal, sularahas).

Lektor Külli Teder on pikaajalise kogemusega proviisor Eestis. Hetkel on ta proviisor-juhataja Tõnismäe Südameapteegis, mis on üks Tallinna valveapteekidest. Varem on töötanud proviisor-juhatajana Ülemiste Südameapteegis ja Raudalu Südameapteegis, veel varem olen olnud proviisor Saku apteegis ja Tartus Tamme apteegis. Ta on varem korduvalt pidanud loenguid, kirjutanud artikleid ja andnud intervjuusid just vitamiinide mineraalide teemal.

Loengusari TREENI TEADLIKULT sügis 2018 on peale seda loengut veel 8 loentud. Need on:
16.10 Alaseljavalud. Kuidas teha õigeid valikuid? Füsioterapeut Mikk Pärn
23.10 Sport ja südame tervis. Laboriarst dr Anneli Raave-Sepp
30.10 Kuidas vältida vigastusi ja parandada sooritusvõimet? Füsioterapeut Mati Arend
06.11 Terviseuuringu roll treeningprotsessis. Spordiarst dr Pii Müller
13.11 Jõutreening ja vastupidavus, hommik või õhtu - sõbrad või vaenlased. Spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu
20.11 Kui jalalaba teeb valu? Ortopeed dr Armin Heiman
27.11 Kuidas geenid mõjutavad meie sporti ja sport geene. Geenitehnoloog dr Tõnu Esko
04.12 D-vitamiin, tervis ja treening. TÜ professor Vahur Ööpik

Igale soovitud loengule on vajalik eelnev registreerimine: http://www.tlu.ee/treeniteadlikult.

Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut, SportEST ja toetab Tallinn Liigub. Inimestele teavitust aitab teha Delfi.