Sellel nädalal on rahvusvahelise alaliidu (IBU) inspektorid Tehvandil, et vaadata siinseid tingimusi ning arutada suurvõistlusega seonduvat. IBU karikasarja eelviimane etapp toimub Otepääl küll märtsis, kuid ettevalmistused võistluseks käivad juba praegu. “Töö veel jätkub, aga sel nädalal tutvusime lasketiiru ja radade valmisolekuga,” räägib võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol. Ta lisab, et lisaks tavalisele 2,5 ja 3,3 kilomeetrisele rajale on tänavu ettevalmistatud ka supersprindiks mõeldud kilomeetrine võistlusrada ja lühendatud trahviring, millel pikkuseks 75 meetrit. “Kilomeetrist rada tehes arvestasime peaasjalikult sellega, kuidas supersprint oleks pealtvaatajatele võimalikult atraktiivne. Rada kulgeb nii, et tribüünil olevale vaatajatele sportlased võimalikult kaua näha oleks,” lisab Nigol.

Alates augustist IBU karikasarja võistlusdirektori ametit pidav Kristjan Oja kinnitab, et Otepää on võistlusteks valmis. “Peamiseks ülesandeks oli veenduda, et Tehvandi on uueks võistlusformaadiks valmis, supersprindis pole Eestis varem mõõtu võetud,” räägib kodustel radadel inspekteerinud Oja. “Otepää rada on väga huvitav ja staadionilt hästi jälgitav - mugav nii pealtvaatajatele kui ka treeneritele,” lausub ta. Oja lisas, et on hea näha, et korraldustiimil on kõik kontrolli all. “Hea meel on kodus olla ja näha, et asjad on kontrolli all. Korralduskomitee on teinud head tööd ja mina võin küll öelda, et mul on Otepää etapi osas kindel tunne,” lisas IBU karikasarja võistlusdirektor Oja.

IBU Laskesuusatamise IBU karikasari leiab Tehvandil aset 1. – 2. märtsini. Mõõtu võetakse nii sprindidistantsidel kui ka supersprindis.