Kanepi alustas üks tund ja 16 minutit kestnud kohtumist teravalt. Halep võitis küll avageimi, aga see jäi ka viimaseks korraks, kui rumeenlanna kohtumist juhtis.

Kanepi murdis avasetis kahel korral Halepi pallingu ja asus 5:1 juhtima. Seejärel hoidsid mõlemad oma servigeimi ja esimene sett kuulus numbritega 6:2 eestlannale.

Teine sett jätkus sealt, kus esimene lõppes. Kanepi murdis kahel korral Halepi servi ja asus 3:0 juhtima. Siis suutis Halep oma mängu leida. Rumeenlanna murdis kahel korral vastu ja viigistas seisu 4:4. Publiku toetus andis selge efekti. Kanepi läks pisut verest välja ja turvalisena tundunud edu sulas kiirelt.

Enamaks Halep õnneks suuteline polnud ja 6:4 setivõiduga kindlustas Kanepi edasipääsu.

Kanepi ja Halep servisid mõlemad ühe ässa. Topeltvigu tegi Kanepi kolm, Halep ühtegi. Äralööke Kanepil 26, Halepil vaid 9. Sundimata vigu Kanepil samuti selgelt enam 28-9.

US Openi teises ringis kohtub Kanepi kvalifikatsioonist alustanud šveitslanna Jil Teichmanniga (WTA 168.), kes alistas avaringis 6:3, 6:0 Dalila Jakupovici (WTA 91.). Mäng peetakse kolmapäeval.

ENNE MÄNGU:

Tänavused üksikmängu võidud-kaotused Halepil 46-8 ja Kanepil 27-13.

Kanepi on maailma edetabeli TOP20 mängijatega tänavu kohtunud kuuel korral ja kõik kohtumised kaotanud (koht edetabelis kui mäng toimus):
* Karolina Pliškova (WTA 4.) 6:3, 5:7, 2:6
* Coco Vandeweghe (WTA 16.) 0:6, 6:7(6)
* Sloane Stephens (WTA 10.) 0:6, 7:5, 4:6
* Daria Kasatkina (WTA 14.) 4:6, 1:6
* Jelena Ostapenko (WTA 12.) 3:6, 5:7
* Ashleigh Barty (WTA 16.) 5:7, 3:6

Halepiga on Kanepi varasemalt kohtunud korra. 2014. aastal Dohas, kõvakattega väljakul jäi peale rumeenlanna 6:4, 3:6, 7:6(5).

US Openil on Kanepi parimaks tulemuseks veerandfinaal (2010, 2017), Halep jõudis 2015. aastal poolfinaali.

Kaotada ei ole kummalgi õigupoolest midagi. Kanepi võib teenida kõvasti kiidusõnu, kui suudab esireketi üle mängida. Kaotust ei heida talle ette keegi, kui siis ainult tema ise. Halepi kaotus tähendaks rumeenlannale küll põrumist, aga kuna ta eelmisel aastal piirdus US Openil esimese ringiga, siis reitingupunkte kaduma ei lähe. Ta säilitab igal juhul maailma esireketi staatuse. Selles osas on Halepil pinged maas.