Verevi järves ujutud 750 meetri järel sööstis rattarajale esimesena 20-aastane Räppo, kel lisaks neljale karikasarja etapivõidule on tänavusest hooajast ette näidata ka esimene Eesti meistritiitel täismeeste arvestuses. Kohe Räppo kandadel püsisid mõnesekundilise vahega hea sõber ja põhikonkurent Kevin Vabaorg ning alles noorte A klassis võistlev Johan Tamm.

Terve 20 km rattasõidu vältel käis tihe võitlus Räppo ja Vabaoru vahel, kes ülejäänud võistlejate ees enam kui pooleteise minutilise edumaa sisse sõitsid. Tehnilisel 4.8 km pikkusel jooksurajal pani oma tugevuse ja jooksukiiruse kindlalt maksma Räppo, kes ületas lõpujoone ajaga 55:18. Teisena lõpetas Kevin Vabaorg ajaga 57:02 (+1:44) ja kolmandana juuniorite klassis võistlev Johannes Sikk 58:17 (+2:59).

Naistest juhtis võistlust algusest lõpuni sünnipäevalaps Katrin Zaitseva, saades kirja võidutulemuse 1:03:48. Sarnaselt Räppole saavutas ka Zaitseva tänavuses karikasarjas neli etapivõitu ühes Eesti meistritiitliga.

Elvas järgnesid Zaitsevale teisena finišeerinud Paula-Brit Siimar 1:08:04 (+4:16), kolmandana lõpetas Merili-Mai Kivimets ajaga 1:08:15 (+4:27).