Euroopa klubijalgpalli hinnalisemad karikad jõudsid kokku seitsmesse linna. Festivalialad olid avatud Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Paides, Narvas ja Kuressaares.

Ürituste kaudu püstitasid mitmed Premium liiga klubid kodumängude publikurekordi. JK Tammeka jaoks sündis viimase 13 aasta kõrgeim tulemus, kui nende vastasseisu Viljandi Tulevikuga külastas 924 inimest. Tuleviku kodumängu külastas omakorda kõigi aegade rekordarv inimesi, kui tribüünidel käis klubi toetamas 633 pealtvaatajat. Narva Trans ületas oma senise klubirekordi ligi kahekordselt, kui neid toetas 824 inimest. Paide Linnameeskonna viigimängu Floraga jälgis Eestimaa südames 636 pealtvaatajat, mis on samuti nende kodumängude uueks rekordiks.

JK Tammeka kogukonnajuht Heiko Sallok sõnas, et Tartus läks üritus igati korda. „Tamme staadionil möödus päev kenasti. Usun, et tänu karikatele jõudis mängule tartlasi, kes siiamaani pole staadionil nii tihti käinud. Nii palju, kui ma kuulsin tagasisidet tuttavatelt ja inimestelt, keda olime üritusele kutsunud, olid neil väga südantsoojendavad emotsioonid. See on kindlasti hea koht, kust edasi minna.”

Karikate ringreisiga toetati ühtlasi ka vähiravifondi „Kingitud elu“. Kõik Premium liiga klubid panustasid omalt poolt poole piletimüügist saadud tuluga, lisaks viidi mängudel läbi heategevuslikke oksjoneid. Kokku kogunes erinevate tegevuste tulemusel 6000 eurot, festivalialadel väljas olnud annetuskastidest lisandus veel 1500 eurot.

„Meil oli rõõm olla ringreisil kaasas ning koguda kokku jalgpallikogukonna heateod. Täname jalgpalliliitu, kõiki Premium liiga klubisid ning igat panustajat – üheskoos kinkisite kellelegi lootuse ning võimaluse elada,” lausus vähiravifondi „Kingitud Elu” juhataja Toivo Tänavsuu.

Karikate ringreisi üks korraldajatest Teet Allas leidis, et enne ringreisi seatud sihid said ilusti täidetud. „Jäime ringreisiga väga rahule. Kõik, mida soovisime teha, õnnestus. Üheks eesmärgiks oli Premium liiga klubidele tuge pakkuda kodumängude läbiviimisel ja publikuarvu vaadates läks see korda. Tänu heale koostööle klubidega projekt õnnestuski. Karikate ringreis ilma mängudeta poleks tõenäoliselt sellist publikuhuvi toonud. Üritus õnnestus ka heategevusliku poole pealt, kui saime vähiravifondile koguda arvestatava summa.”

Ühtlasi jagus tal tänusõnu inimestele, kes panustasid ürituse õnnestumisse. „Korraldajatele oli kogu see asi suur väljakutse, ringi sai sõidetud üle 2000 kilomeetri. Jalgpalliliit tahaks kindlasti tänada kõiki klubisid, vabatahtlikke, koostööpartnereid, omavalitsuste juhte, kes käisid üritusi avamas ja kindlasti kõiki inimesi, kes võtsid festivalidest osa.”

Kuigi ringreis on lõppenud, on karikad 14. ja 15. augustil vaatamiseks väljas Vabaduse väljakul avatud fännialal, kus lisaks toimuvad sporditeemalised viktoriinid ja erinevad mängud, kus võitjatele on auhinnaks UEFA Superkarika finaali piletid. Esinevad Liis Lemsalu ja Púr Múdd, aset leiab ka UEFA Superkarika ühisvaatamine.