Tegemist on EuroCup 2018 sarja viimase ja otsustava etapiga, kus lisaks osavõistluse parimaile selguvad edukaimad tõukeratturid ka sarja kokkuvõttes. Paremusjärjestus pannakse paika lühi- ja pikamaadistantsidel nii meeste, naiste, noorte, laste kui ka harrastajate hulgas.

Tõukerattasport on Eestis üha kasvav trend ning kohalikud tipud suudavad tugevat konkurentsi pakkuda ka Euroopa tasandil. Eesti Tõukerattaliit oli EuroCup karikasarja osavõistluse võõrustajaks ka 2016. aastal ning toona saavutasid tippkonkurentsis auhinnalisi kohti ka Eesti sportlased.

Võistlustele registreerimine on avatud kuni 09.08.2018 ning stardinimekirjad üha täienevad. Küll aga leiab juba praegu registreerunute hulgast kohalikud tipud eesotsas Ole Mustingu ja Kristi Johansoniga, parimas koosseisus on Põlvasse tulemas spordiala sünnimaa Soome koondis, lisaks tugevaid sportlasi Leedust, Venemaalt, Saksamaalt ning ka 2016. aastal suuri tegusid teinud Tšehhi ja Hollandi tõukeratturid.

Võistlused algavad 10. augustil kriteeriumi- ja teatesõitudega Põlva linnas, millele 11. augustil järgneb linnamaraton. Sportlik nädalavahetus lõpetatakse 12. augustil Ahja jõe maalilistel kallastel, kus sõidetakse populaarne Salamaa Tõukerattakross. Salamaa võistlus on jõukohane kõigile huvilistele ning sportlikku pühapäeva võib matkasõidule nautima tulla kogu perega.

„Olen kindel, et tipptasemel võistluse võõrustamine ning kõigile avatud võistlusdistantsid pakuvad uusi elamusi paljudele sportlikele ja aktiivsetele inimestele. Ühtlasi aitab see oluliselt kaasa ala populaarsuse kasvule ja selle arengule Eestis,“ ütles võistluse direktor Aigar Nuuma. „Lisaks on ka meie oma sportlaste tase iga aastaga üha tõusnud ning 2016. aasta koduvõistluse heade tulemuste taustal loodan, et kõrgeid kohti jagub eestlastele ka sel korral.”

Sel hooajal kolmest etapist koosneva EuroCupi näol on tegemist Euroopa tugevaima võistlussarjaga tõukerattureile. Esimesed kaks etappi toimusid maikuus Tšehhis ja juulis Hollandis.

Võistluse koduleht ja registreerimine: http://www.toukerattaliit.ee/event/eurocup-estonia-2018/

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid