Hispaania, kes kolmapäeval oli kulutanud mehiselt energiat Leedu kukutamiseks (75:70), langes iisraellaste ees. Mullu jõudsid Ibeeria pojad poolfinaali, kus tuli tunnistada võõrustaja Kreeka selget paremust. Sedakorda pani tee kinni Iisrael.

Iisraeli võitis Hispaania kindlalt – poolaeg 51:37 ning kogu mäng Hispaaniaga 98:75. Eilsetel kangelastel polnud justkui šanssigi. Võtame eraldi näiteks teise ja neljanda veerandi, mille üldskoor oli 54:30 Iisraeli kasuks.

Päeva teine mäng Horvaatia ja Itaalia vahel lõppes 79:68 (41:41). Oli pinget, Itaalia andis oma parima, kuid sellest favoriidi Horvaatia vastu jäi väheks. Tehes küll 7 pallikaotust rohkem, võitis Hispaania laua 12-ga ning tabas väljakult visekid 47% Itaalia 39% vastu.

Kolmas mäng oli kõige haaravam. Prantsusmaa võitis Itaaliat pärast pöördelist Piibelehe-Vestmanni pingpongi 60:59 (37:28). Kui esimene veerand kuulus kindlalt Gallia noortele meestele 21:9, siis kolmas veerand sama selgelt serblastele – 20:10. Nii mindi viimasele veerandile Serbia napis, 48:47 eduseisus.

Õhtu viimases mängus oli ses paaris favoriidiseisusse tõusnud Saksamaa üle Türgist 74:61 (41:22). Asjad pandi paika avapoolajaga. Viimase veerandi kolmandal minutil oli Saksamaa ees 69:43, lõpus lasti türklased veidi lähemale.

Laupäeval kell 19 kohtuvad Chemnitzis esimeses poolfinaalis Saksamaa ja Horvaatia ning kell 21.15 algavas mängus on vastamisi Iisrael ja Prantsusmaa.