Neljandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Tennisiste on nii naaberriikidest kui kaugelt Austraaliast ja Argentiinast.

Eesti tippudest löövad 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril kaasa Kenneth Raisma (ATP 722), Vladimir Ivanov (ATP 803), Mattias Siimar (ATP 1336), Kristjan Tamm (ATP 1384), Kristofer Siimar, Daniil Glinka ja laupäeval alanud kvalifikatsiooniturniirilt ainsa eestlasena põhitabelisse pääsenud Siim Troost.
Troost alistas esimeses kohtumises Martin Valdo Randpere 6:0, 6:4, teises ülipingelises mängus Karl Kiur Saare (ATP 1855) 7:5, 6:7(5), 7:6(6) ja kvalifikatsiooni finaalis uusmeremaalase Macsen Sisami 3:6, 6:3, 6:2.

Tänane võistluspäev Pärnu kesklinna väljakutel (Ringi 14a) pakub publikule maiuspalu hommikul kella 10st hiliste õhtutundideni. Esimese ringi kohtumistes näeb mängimas kõiki eestlasi.

Möödunud nädalal Eesti meistriks kroonitud Ivanov kohtub rootslase Christoffer Solbergiga (ATP 1390), Raisma argentiinlase Santiago Besadaga (ATP 1384), Mattias Siimar rummenlase George Botezaniga (ATP 1150) ja Tamm Soome tennisetalendi Emil Ruusuvuoriga (ATP 449).
Olulised kohtumised on Glinkal ja Troostil, Glinkal ja Kristofer Siimaril, kes võidu korral pääseksid ATP edetabelisse. Troosti vastaseks on venelane Markos Kalovelonis (ATP 703), Glinkal venelane Matvei Homentovski (ATP 1069) ja Siimaril brasiillane Igor Gimenez (ATP 1497).

Päeva viimases kohtumises (mitte enne kella 18) on meeste paarismängus vastamisi Ivanov / Johannes Seeman ja Raisma / Ruusuvuori. Eestlastest löövad paarismängus veel kaasa Tamm / Troost ja Glinka / Saar.

Naistest osalevad värske Eesti meister Katriin Saar, temaga koos Fed Cupi koondises debüüdi teinud Saara Orav ja Elena Malõgina (WTA 1139), Helena Narmont, Sofiya Chekhlystova ja Tallinnas treeniv Ksenia Tarasova. Kõrgeima paigutusega on turniiril lätlanna Daniela Vismane
(WTA 693), kes kohe avaringis läheb vastamisi Saarega.

Malõgina vastaseks on britt Alice Gillan (ATP 1034), Chekhlystoval hollandlanna Merel Hoedt (WTA 789), Narmontil venelanna Anna Ureke (WTA 836), Oraval rumeenlanna Andreia Beberechi ja Tarasoval lätlanna Stefanija Polischuk. Naiste paarismänguturniir algas eile ja eestlannadest said teise ringi Orav / Saar ja Chekhlystova / Tarasova.