Nadal alistas 4 tundi ja 52 minutit kestnud kohtumises argentiinlase numbritega 7:5, 6:7 (7), 4:6, 6:4, 6:4.

"Me mängisime väga kvaliteetset tennist," sõnas Nadal pärast võitu. "Viimases setis oli mitmeid uskumatuid punkte. Mul on kahju Del Potrost, ta on suurepärane vastane ja mängija. Ta oleks väärinud samuti võitu."

Uskumatult head servi näitas Juan-Martin Del Potro, kes lõi 33 serviässa. Nadal servis kolm ässa. Del Potro tegi seitse topeltviga Nadali viie vastu.

Nadal kohtub poolfinaalis serblase Novak Djokoviciga (ATP 21.), kes alistas jaapanlase Kei Nishikori (ATP 28.) 6:3, 3:6, 6:2, 6:2.

Teises poolfinaalis kohtuvad omavahel Roger Federeri (ATP 2.) alistanud Lõuna-Aafrika Vabariigi tennisist Kevin Anderson (ATP 8.) ning ameeriklane John Isner (ATP 10.) John Isner võitis veerandfinaalis Kanada mängijat Milos Raonicit (ATP 32.) 6:7 (5), 7:6 (7), 6:4, 6:3.