Poolmaratoni distantsil tuli Narva Energiajooksu võitjaks 21-aastane keenialane Dominic Kiptarus. Tema võiduaeg 1 tund 3 minutit ja 55 sekundit on uus Energiajooksu poolmaratonide rekord. Põnevas heitluses võitis teise koha ja tuli Eesti poolmaratoni meistriks Tiidrek Nurme Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, kaotades võitjale kõigest kahe sekundiga. Pavel Loskutovi Eesti rekordist 1:03.00 jäi Nurmel seekord puudu kõigest 57 sekundit. Kolmandaks tuli Roman Fosti Sparta Spordiseltsist, kes läbis 21,1 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 1:06.16, võites ühtlasi Eesti meistrivõistluste hõbemedali. Üldarvestuses oli neljas ja sai kaela Eesti meistrivõistluste pronksmedali Raido Mitt ajaga 1:09.33.

Naiste poolmaratonis sai Narva Energiajooksul esikoha ja poolmaratoni Eesti meistritiitli Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 1:18:36. Teise koha võitis Kaisa Kukk klubist Treeningpartner, kes püstitas uueks isiklikuks rekordiks 1:21.24. Pronksmedal läks Sparta Spordiseltsi jooksjale Olga Andrejevale, kelle aeg oli 1:22:52.

Narva Energiajooksu kuue kilomeetri pikkusel distantsil oli kiireim mees narvalane Deniss Šalkauskas. Naiste arvestuses tuli võitjaks kõigest kolmeteistkümne aastane Luna-Aleksandra Lagoda Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, kes üldarvestusest tuli kõrgele kuuendale kohale.

Ida-Virumaa aasta suurimast rahvaspordisündmusest võttis osa üle nelja tuhande erinevas eas spordisõbra. Kohal olid osalejad kõigist Eesti maakondadest ja neljateistkümnest välisriigist, arvukalt oli osalejaid Narvast ja teistest Ida-Virumaa piirkondadest. Esindatud olid mitmed spordiklubid, koolid ja töökollektiivid.