See tähendas kokku 11 kiiruskatset ja kogu päeva pikkuseks oli üle 170 kilomeetri. Kuum ilm ja rasked katsed tegid oma töö ja sõitjad olid finišis üsna läbi. Kaheksa Eesti sõitjat, kes teevad MM-etapi kaasa tulid päeva korralikult lõpuni ja on valmis teiseks päevaks, mis on esimese päeva koopia.

Enduro GP arvestus, mis on kõikide täiskasvanute klasside ühisarvestus, oli laupäeval kiireim Bradley Freeman, kes tegi väga stabiilse päeva. Ta võitis vaid ühe katse, kuid oli ülejäänutel kindlalt TOP 3 hulgas. See tagas talle 15,85 sekundilise edu teise koha saanud Eero Remese ees.

„Ma olen nii õnnelik, et sain täna siit absoluutarvestuse võidu. Tiim tegi supertöö ja katsed olid mulle puhas nauding. Nagu arvata võis, siis endurokatse, mille pikkus oli umbes 10 minutit, oli väga oluline. See oli keeruline ja muutus iga läbimisega raskemaks,“ rääkis Freeman peale finišit.

Eero Remese sõnul tegi ta mitu viga, kukkudes kolm korda ja sinna see aeg kaduma läks. Siiski suutis ta viimase ekstreemkatsega ennast tõsta neljandalt kohal teiseks. Kolmas oli valitsev Enduro GP maailmameister Steve Holcombe, kelle sõnul andis täna pisut tunda tema vigastusest tingitud vähesem treenimine aga suures plaanis oli ta päevaga rahul.

Parima Eesti sõitja koha nimel käis äge heitlus kuni viimase katseni, kus seni liidrikohal olnud Martin Leok tegi vea ja sama katse puhtalt ja hea ajaga sõitnud vend Aigar Leok temast möödus. Üldkokkuvõttes olid nende kohad 18 ja 19 ning omas klassis vastavalt seitsmes ja kaheksas. Nende vahe oli lõpuks 22,43 sekundit.

„Tunne on vägev. Terve ja lõpus, selline plaan oligi. Võib-olla sisimas ma lootsin rohkemat aga tippude tempo on ikka väga raju. Mina enam igapäevaselt selle sees pole ja sellest see vahe tulebki. Olen rahul ja Martin tegi lõpus mulle väikese kingituse ka,“ vihjas Aigar Leok venna eksimusele.

„Mängisin oma võimalused ise maha. Eks väsimus ja pikk päev andsid tunda ja tsikkel läks natuke lappesse ja viskas valesse soonde ja nii ma sealt alla kolinal tulin. Õnnelik pauk, ise terve ja finišis ning saab homme jälle starti minna. Selle pärast me seda ju teeme, et seda nautida,“ rääkis Martin Leok.

Veiko Rääts oli üldarvestuses 24 ja omas klassis üheksas, Elary Talu 25 ja vastavalt oma klassi kuues. Toomas Triisal olid probleemid vedrustusega ja talle 27. koht, omas klassis oli ta seitsmes, vend Jüri Triisa lõpetas päeva 28. kohal ja oma klassi arvestuses oli ta 11. Timo Hermlin lõpetas päeva nende järel, 29. kohal ja oma klassi arvestuses oli ta samuti 11.

Priit Biene sõidab Junior arvestuses, kus oli juuniorite üldarvestuses 17 ja omas klassis seitsmes, millega kordas selle hooaja parimat tulemust. Sarnaselt Toomas Triisaga oli ka tal probleeme amortitega, mis segasid pisut ta sõitu viimastel osadel katsetel.

Enduro MM-etapi Enduro Tallinn GP teine täispikk päev sõidetakse pühapäeval. Taas on kavas kokku 11 katset, millele lisaks sõidetakse päeva lõpus Tallinna Lauluväljakul ka proloogina kasutusel olnud supertest, millel aga aega ei võeta. Võistlejad stardivad Maardusse ja Jõelähtmele katsetele Tallinna Lauluväljakult kell 9.00 ja tagasi on nad samas kohas kell 15.30. Päeva autasustamine toimub kell 17.30.