Kõige rohkem jooksjaid, 1274, registreerus 23 km distantsile. Alates 2015. aastast võistlust domineerinud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira tegi ka täna asjad selgeks juba jooksu varajases faasis. Mullu sokkides järgmisi rohkem kui nelja minutiga võitnud Mukunga Wachira tänane lõpuaeg oli 1:20.24. Finišis edestas ta Tartu Maastikumaratoni kahekordset võitjat Roman Fostit (+3.58) ja Tartu Linnamaratoni valitsevat tšempionit Raivo Allat (+5.01).

„23 km rada on väga hea, sobib mulle hästi. Täna oli natuke liiga kuum, kohati isegi kuumem kui Keenias, mis tegi jooksu väga raskeks,“ rääkis võidumees Wachira Mukunga.

Naiste konkurentsis lõpetas 23 km distantsi esimesena tunamullune võitja Kaisa Kukk (1:36.52). Talle järgnesid eelmise aasta kiireim Olga Andrejeva (+3.40) ja Minna Kuslap (+4.12).

Esmakordselt oli Tartu Maastikumaratoni programmis kavas 42 km jooksudistants, mille stardijoonele tuli 194 jooksjat. Lõuna-Eesti vaheldusrikkas looduses kulgeva jooksu võitis Tartu Maratoni Kuubiku sarja liider Sander Linnus (2:48.37). Teisena lõpetas Sander Hannus (+0.30) ning kolmandana Cris Poll (+5.58). Naistest oli maratonidistantsil kiireim Tea Pärnik (3:36.03).

„Ma olin enda jaoks enne starti tempo paika pannud, proovisin seda hoida. Jooksu teises pooles andsid poisid tempos järgi, aga ka minu jaoks oli lõpp ikka väga raske,“ sõnas Linnus pärast jooksu.

Kokku registreerus tänasele Tartu Maastikumaratoni põhipäevale 3409 jooksjat ja kepikõndijat. Lisaks 42 ja 23 km jooksudele olid täna kavas 23 km kepikõnd (227 osalejat), 10 km jooks (997), 10 km kepikõnd (454) ning 5 km jooks ja kepikõnd (251).

Järgmine Tartu Maratoni Kuubiku sarja osavõistlus on 37. Tartu Rattaralli, mis toimub 27. mail.