Nimelt pääses Capitals idakonverentsi finaali esimest korda pärast 1998. aastat, kui mullune Stanley karikavõitja Penguins alistati seeria kuuendas mängus lisaajal 2:1 ning mängudega 4:2. Kokku on see klubi nelja parema hulka jõudnud ajaloos vaid kolmel korral.

Otsustava võiduvärava viskas lisaaja 6. minutil (5:27) Jevgeni Kuznetsov, kellele see oli tänavuse play-off'i seitsmes tabamus.

Washington oli teise perioodi 3. minutil juhtima läinud Alex Chiassoni väravast, Penguinsi poolelt viigistas 12. minutil Kris Letang.

Läänekonverentsi poolfinaalis ei suutnud edasipääsu vormistada Winnipeg Jets, kes kaotas koduväljakul 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) Nashville Predatorsile. See seeria on nüüd 3:3 viigis ning saab lõpplahenduse Eesti aja järgi reede varahommikul.