12 km pikkuse distantsi läbis võidumees ajaga 36.52. Mukunga võidutses Viljandis kolmandat korda järjest. Edu järgnevate ees oli suur. Teisena lõpetas Mukunga treeningpartner Tiidrek Nurme (+0.45) ja kolmanda Allar Lamp (+1.08).

Mukunga pääses konkurentidelt eest kohe jooksu esimesel kolmandikul ning Orika silla järel vesist sood ületades oli Keenia mees juba kindel liider.

Parima õrnema soo esindajana ületas üldises paremustabelis 50. finišijoone kõigest 13-aastane Luna-Aleksandra Lagoda. Tema aeg 45.29. Tegemist on jooksu läbi aegade noorima võitjaga. Teine oli Laura Maasik (+0.33) ja kolmas Olga Andrejeva (+1.06). Leila Luik, kes pürgib koos kolmikõdede Lily ja Liinaga teist korda järjest olümpiamaratonile, jäi Lagodast maha 2 minuti ja 9 sekundiga ning sai viienda koha.

Kõik tulemused leiab SIIT!

Ümber Viljandi järve jooksu stardiprotokolli järgi startis 1. mail jooksule ja kepikõnnile ligi 3800 meest ja naist. Jooksule läks 3159 ning kepikõnnile 596 osalejat. Eilsel lastejooksul osales 860 last, mis on samuti uus osalejate rekord. Teatejooksust võttis osa 130 jooksjat. Seega oli kahel päeval jooksmas või kõndimas kokku 4745 osalejat.

Ümber Viljandi järve jooks on Eesti kõige vanem rahvaspordivõistlus, millele pandi alus 1928. aastal. Kahel järgmisel aastal ümber järve võidu ei joostud, kuid 1931. aastast alates pole ühelgi aastal jooks vahele jäänud. Tänavune jooks on järjekorras 89sas.