Mängu võõrustajameeskond Vitoria sai viis ja Bahia kaks punast kaarti. Väljaku äärest eemaldati ka kaks Bahia varumängijat. FIFA reeglid sätestavad, et mäng tuleb peatada, kui ühel tiimil on platsile alles jäänud vähem kui seitse pallurit.

Tegemist oli Bahia osariigi meistrivõistluste mänguga, mis katkestamise hetkeks oli 1:1 viigis. Kakluse põhjustas teise poolaja viiendal minutil liiga provokatiivselt sisse löödud penaltit tähistanud Bahia mees Vinicius. Esimesena haaras Viniciuselt kratist Vitoria väravavaht Fernando Miguel, peagi sekkusid rüselusse ka teised mängijad.

Esimese hooga jagas kohtunik Vitoriale kolm ja Bahiale kaks punast kaarti. Mäng jätkus, kuid katkestati uuesti, kui meeste tunded taas üle keesid.