Esialgu suhteliselt sündmustevaeselt kulgenud avapoolaeg sai ootamatu pöörde 13. minutil, kui Skandinaavia riikidest kohale saabunud mõnesajapealine Bosnia fännide rühmitus järsku pürotehnika välja võttis ning punaseid põlevaid rakette väljakule loopima hakkasid. Omapärase protestiaktsiooni järel lahkus grupeering omal initsiatiivil in corpore staadionilt, mäng seisis kolmeks-neljaks minutiks ning raketid korjasid platsilt tuletõrjujad.

Mängulised momendid hakkasid tekkima alles avakolmveerandtunni lõpus - esmalt pääses Eesti kaitsjate halva suluseisulõksu tõttu Mihkel Aksaluga silmitsi Vedrad Ibišević, kuid tema soorituse suutis Aksalu fantastilise jalatõrjega pidurdada. Minut hiljem oli omakorda supervõimalus teisel pool platsi, kuid Sergei Zenjov ei saanud vabalt värava ees madalat söötu korralikult väravale suunata.

Teine poolaeg algas meie jaoks külma dušiga: 48. minutil eksis kõrge palli peaga suunamisel rängalt Artur Pikk, kelle „sööt" saatis üks-ühele olukorda Izet Hajrovici. Erinevalt ametivennast Ibiševićist õnnestus temal Aksalu üle mängida ning skoor avada - 0:1.

Kaotusseisu jäänud Eesti jätkas üha julgema mänguplaaniga ning kuigi asi oli kaugel marulisest survest, hakkasid pallid üha tihedamini ka Premier League'i klubi Bournemouthi puuriluku Asmir Begovići kaitstava värava lähedusse jõudma. Napilt läks mööda Ragnar Klavani pealöök, aga murrang sündis 75. minutil - lahtine pall kasti lähistel jäi Ilja Antonovi jala ette, kes selle suurepäraselt ette võttis ning Begovići suurepärase kauglöögiga üle mängis - 1:1.

Viigiseisu saime paraku nautida vaid loetud aja - 84. minutil andis vahetusest sekkunud tähtründaja Edin Džeko Bosnia rünnakul suurepärase söödu Hajrovicile, kelle madal löök paremalt äärelt taas Aksalule püüdmatuks jäi - 1:2.

Viimased kümmekond minutit suutsid eduseisus bosnialased mängu piisavalt kontrollida ning Eestil väga häid võimalusi enam ei tekkinud - võiks öelda, et viigiseisult oli isegi rohkem õhus Eesti 2:1 edu. Paraku seisidki lõpuvile kõlades tablool kurvad numbrid - 1:2.

Eesti lõpetas seega MM-valiksarja H-grupis 11 punkti ja neljanda kohaga. Otsepääsme MM-finaalturniirile teenis kümnest mängust 28 punkti kogunud Belgia, teise koha ja play-off pileti sai 19 silmaga Kreeka. Bosnia lõpetas 17 punkti peal, Eesti taha jäid Küpros (10p) ja Gibraltar (0p).