Festivalist võtsid osa Slaavi Põhikooli, Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi, Kohtla-Järve Erakooli, Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasiumi, Kohtla-Järve Maleva Põhikooli, Kohtla-Järve Kesklinna Põhikooli ja Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli 1.-4. klassi tüdrukud.

Ahtme spordihoones viisid lastele lõbusaid harjutusi läbi Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) rahvajalgpalli osakonna juht Teet Allas, EJLi noorteprojektide juhid Rauno Tutk ja Martti Pukk, naistekoondise abitreener Aleksandra Ševoldajeva, mängijad Katrin Loo, Kelly Rosen ja Kethy Õunpuu ning neidude U17 koondise peatreener Kaidi Jekimova. Lastel aitas tuju üleval hoida ka jalgpalliliidu maskott Siil.

Allase sõnul õnnestus päev väga hästi ning osalejate rohke arv oli ka nende jaoks üllatuseks. „Selles piirkonnas väga palju tüdrukuid trennis veel ei käi ja seega loodetavasti suutsime mõnes osalejas tekitada jalgpallipisiku. Suur aitäh kohalikele jalgpalli eestvedajatele, kes näitasid üles initsiatiivi, olid huvitatud festivali korraldamisest ja aitasid tuua nii suure hulga lapsi kohale,” oli Allas tänulik.

Projekt „Jalgpall ühendab 2017” toimub jalgpalliliidu eestvedamisel ja seda rahastavad Kultuuriministeerium ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.