Liina Tšernovi sõnul läks ta täna starti mõttega joosta üle Ille Kukele 1984. aastast kuuluv Eesti rekord 8.55,75. “Täna ma “jäneseid” ei jälginud. Jooksin tunde järgi. Vedasin teist gruppi. Esimene kilomeeter tuli 2.57-ga. Lõpus ei olnud ma nii terav, aga väga ära ka ei kukkunud. Olen väga rahul. Ma ei ole harjunud seda distantsi jooksma. Tahtsin väga joosta Eesti rekordit,” ütles Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Viimati jooksis ta 3000 m möödunud aasta juulis Kadrioru staadionil Nõmme seeriajooksu raames, kus sai lõpuajaks 9.23,68. “Tänast jooksu võib pidada minu esimeseks tõsiseks 3000 m distantsiks. Ka treener Endel Pärn on selle tulemusega rahul,” lausus Tšernov.

Eesti kõigi aegade edetabelis tõusis Liina Tšernov tänase lõpuajaga kolmandaks. Temast ettepoole jääb lisaks Ille Kukele ka Sirje Eichelmann ajaga 8.57,56. Kui vaadata Eesti tänavuse hooaja meeste 3000 m edetabelit, siis seal asuks Tšernov 6. kohal. Naiste arvestuses on Tšernov hooaja edetabeli võimas liider, sest teisel kohal asuv Birgit Pihelgas jääb talle alla ühe minutiga.

Liina Tšernovi sõnul jääb tal natuke sellest hooajast kripeldama 1500 m ja 800 m jooksudes napp allajäämine Eesti rekordile. “Eks ta selline nipa-napa hooaeg tuli,” märkis Tšernov. Tänavusele staadionihooajale tõmbab ta nüüd joone alla ja naudib Eestis veel mõningaid rahvajookse.