Vahe kärises sisse kohe esimesel veerandajal, kui Eesti jäi kaotusseisu 12:33. Ameeriklaste kaugvisked veerandajal 7/11 ja meil 0/7. Sealt see 20-punktiline vahe suuresti ka tuli. Nii kui kaitses viskeruumi anti kasutasid USA koondise mängijad võimaluse ära.

Eesti alustas tavapärsest erineva algviisikuga, üllatuslikult kuulusid valikusse Ron Arnar Pehka, Martin Jurtom ja Kristen Meister. Tavapärased alustajad olid Karl Johan Lips ja Mihkel Kirves.

Kohtumise 14. minutiks oli seis juba 20:49 ehk kaitse ei pidanud üldse. Ei tea, kas ameeriklased sel hetkel rahunesid või meie kaitses loksus paremini paika, aga veerandaja teine pool oli meie vaatevinklist juba märksa parem. Poolajaks numbrid 35:60. Ameeriklaste viskeprotsent väljakult 58 (22/38), kaugvisked sealjuures parema protsendiga kui kahesed (11/18).

Teisel poolajal vahe kasvas, pingeid õhus polnud. Mõlemal poolel said väljakule kõik 12 mängijat. Eesti koondise resultatiivseim 15 punktiga Siim-Markus Post, 13 punkti lisas Mihkel Kirves ja 12 punkti Oliver Metsalu. Käe sai valgeks seitse meest.

Lauavõitlus meie poolt vaadates 36-51 (ründelaud 11-13), korvisöödud 11-18, pallikaotused 19-16, viskeprotsendid väljakult 34 (25/73) vs 51 (36/71), kaugvisete protsent 15 (5/33) vs 48 (14/29).

Eesti sai alagrupis USA ja Argentina järel kolmanda koha ning mängib nüüd edasi kohtadele 9.-16.