Ehkki suurem maru läks mööda, asendudes pideva vihmasajuga, jättis see võistlusele oma jälje. Enamik jooksjad ei lasknud ennast looduse vingerpussist häirida ja rühkis vapralt finišisse. Üsna ekstreemsetes tingimustes lõppenud seitsmendale Eesti Ööjooksule tuli ligi 8500 osalejat, neist arvukamalt ehk 4500 jooksjaga oli esindatud 10 km distants.

„See oli tõeline loodusstiihia: inventar, tehnika, rajapiirded – kõik oli marutuule ja paduvihma meelevallas,“ rääkis Eesti Ööjooksu peakorraldaja Marko Torm. „Suutsime ainult tänu abiliste ja meeskonna ennastsalgavale tööle vältida hullemat. Kahjuks sattusid looduse meelevalda ka ajavõtusüsteemid, mis jäid paarikümne sentimeetri sügavuse vee alla. Lõpuajad on seetõttu puudulikud ja ametlikke tulemusi ajavõtu teostaja parimatele paraku kinnitada ei suuda. Võistluse järgselt me küll parimaid tunnustasime, kuid tegime seda järjestuse visuaalse kindlaksmääramise abiga. Palume siinkohal vabandust kõigi osalejate ees, kelle lõpuaeg ilmastikuoludest johtuvalt ei fikseerunud.“

Poolmaratoni distantsilt naasis võidukana Argo Jõesoo, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:12.24. Esimesena finišijoone ületanud eestlane edestas sarnaselt mullusega taas teise kohaga leppima pidanud Juri Vinogradovit (1:13.56) Peterburist ning kolmandaks tulnud Ivar Ivanovi (1:14.32).

Kiireima naise au kuulus Kaisa Kukele, teine oli Moonika Pilli ja kolmas Kaisa Lepik.

10 km distantsil kaitses mullust esikohta meestest Marti Medar (33.42), talle järgnesid Aleksandr Kulešov (34.51) ja Karl Rauno Miljand (35.00). Kõiki naisi edestas alles 12-aastane Kohtla-Järve tüdruk Luna-Aleksandra Lagoda ajaga 37.09, teiseks tuli Marion Tibar (37.52) ja kolmandaks Minna Kuslap (39.49).

Kõik toodud lõpuajad on esialgsed.

Vaata, kuidas inimesed sotsiaalmeedias sürreaalset melu edasi andsid!

"Kes kiirelt jookseb, see võibolla ei saa märjaks :D", postitas üks Instagrami kasutaja.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid