4.-13. augustini Londonis peetavatel maailmameistrivõistlustel on pühapäeval, 6. augustil võistlustules viis eestlast.

Naiste seitsmevõistluses sai Grit Šadeiko 6094 punktiga 13. koha. Maailmameistriks tuli ka aasta tagasi Rio olümpial triumfeerinud belglanna Nafissatou Thiam 6784 punktiga, hõbe läks 6696 silmaga Carolin Schäferile ning pronks 6636 punktiga Anouk Vetterile.

Naiste teivashüppe võitis kreeklannast favoriit Ekaterini Stefanidi 4.91-ga, hõbeda sai ameeriklanna Sandi Morris (4.75) ning pronksised autasud said kaela kuubalanna Yarisley Silva ja Venetsueela esindaja Robeilys Peinado (4.65).

Meeste kuulitõukes sündis suurüllatus, kui Rio olümpiavõitja ja võistluste suursoosik Ryan Crouser ei suutnud kuue katsega enamat 21.20-st ning piirdus alles kuuenda kohaga. Kulla võitis hoopis uusmeremaalane Tomas Walsh, kellele piisas kuldmedaliks vaid 21.75-st, aga suutis viimasel katsel lõpuks ka 22 meetri joone alistada - 22.03. Hõbedamees Joe Kovacs (21.66) saatis samuti viimasel katsel kuuli selgelt üle 22 meetri joone, kuid pöörde ajal riivas tema tald napilt pakku. Pronksi sai kaela horvaat Stipe Žunić (21.46).

Naiste 100 meetri jooksu võitis ameeriklanna Tori Bowie (10,85), kes edestas napilt Marie-Josee Ta Loud (10,86) ning Dafne Schippersit (10,96). Suurfavoriit Elaine Thompson (10,98) põrus ning jäi alles viiendaks.

Maratonis osalesid Tiidrek Nurme ja Roman Fosti. Nurme sai ajaga 2.20.41 40. kohal, Fosti 2.23.28-ga 53. koha.

400 meetri tõkkejooksus pääses Jaak-Heinrich Jagor poolfinaali, Rasmus Mägi vigastuse tõttu starti ei tulnud.

Delfi Sport on Londonis kohapeal ning toob Peep Pahvi ning fotograaf Ilmar Saabase kaudu suured sündmused huvilisteni koju kätte.