Kertu Kaare püstitas Györis eile 50m vabaltujumises kaks uut Eesti noorterekordit – eelujumises 26,43 ning poolfinaalis 26,21. Poolfinaali ajaga purustas 14-aastane Kaare ühtlasi ka Eesti juunioride rekordi ning pääses olümpiafestivali finaali, mis ujutakse täna õhtul. Kaare senine isiklik tippmark 50m vabaltujumises oli 26,65, Eesti varasem juunioride rekord oli 26,24 ja noorte rekord 26,61 (mõlemad Kertu Ly Alneki nimel). Kaare on alates esmaspäevast teinud olümpiafestivalil kokku juba viis uut Eesti noorterekordit – esimesed kolm 100m vabaltujumises, kus viis Eesti noorte tippmargi 57,94 peale. Seni Alneki nimel olnud 2014. aastast pärit rekord oli 58,66.

Palju põnevust pakkus Eesti koondis ka jalgratta grupisõitudes. Noormeeste 71,8 km grupisõidus tuli teisipäeval 10 km eraldistardist pronksmedali võitnud Gleb Karpenko viiendale kohale. Toomas Vool ja Erki Laanemäe teenisid tihedas võitluses kohad kahekümnendate piirimail (tulemuste ametlik protokolli pole korraldajad veel välja pannud). Võistlejaid oli ligi sada, võit läks Itaaliasse.

Neidude 44,2 km grupisõit pakkus vihmast libeda tee tõttu arvukalt ohtlikke momente, kuid Eesti rattur Aidi Gerde Tuisk suutis riske trotsides finišeerida liidrigrupis seitsmendana. Protokolli läks Tuisul sama aeg belglannast võitja Diana Scavonega - 1:08:21. Carol Kuuskman sai 25. koha, ajaks 1:08:21, Anet Sirvel lõpetas 63. kohal ajaga 1:12:32. Võistlejaid oli 73, kellest viis finišisse ei jõudnudki.

Kergejõustikus tegid eduka kvalifikatsioonivõistluse Gedly Tugi odaviskes (tulemus 49.24) ja Lilian Turban kõrgushüppes (1.70). Mõlemat sportlast ootab lõppvõistlus laupäeval. Emely Karhu sai kettaheite lõppvõistlusel 10. koha tulemusega 38.59 ning Maksim Mihhailov kuulitõuke lõppvõistlusel 12. koha tulemusega 15.40. Liis Grete Atonen jooksis 400m tõkkejooksu poolfinaalis aja 66,96, kuid sellest ei piisanud finaali edenemiseks.

Tennisist Carol Plakk jõudis üksikmängus veerandfinaali, kuid seal peatas ta lätlane Kamilla Bartone 6:3, 1:6, 6:3. Paarismänguvõistlusel alistasid Carol Plakk – Katriin Saar eile brittide naiskonna 6:1, 6:1 ning kohtuvad järgmiseks veerandfinaalis rumeenlannadega.

Judos olid eile võistlustules Ralf-Stiven Viru (kuni 73kg kaalukategoorias) ja Karl Tüksammel (kuni 81kg), kes mõlemad võitsid päeva esimese matši, kuid pidid seejärel vastu võtma kaotused.

Ujumises võistlesid veel Mark Sovtsa (100m vabaltujumises ajaga 55,23 48. koht), Katriin Hansalu (100m liblikujumises ajaga 1.11,85 47.koht), Laura Kalvet (50m vabaltujumises 27,38 31.koht) ning Alex Ahtiainen, kes püstitas 100m vabaltujumises ajaga 54,45 isikliku rekordi, mis andis 43. koha.

Neljapäev oli ühtlasi ka see päev, mil kaugushüppes hõbemedali võitnud Ken-Mark Minkovski sai pidulikul autasustamistseremoonial kaela väljateenitud hõbemedali.

Euroopa noorte olümpiafestival Ungaris Györis kestab laupäevani.

Iga kahe aasta tagant korraldataval Euroopa noorte olümpiafestivalil saavad osaleda sportlased vanuses 14-18 aastat. 2017. aasta suvise Euroopa noorte olümpiafestivali programmis on kümme spordiala ja kokku jagatakse välja 39 medalikomplekti, festivalil osaleb 3500 sportlast-treenerit 50 riigist. Noorte olümpiafestivali eesmärk on propageerida sporti ja olümpiaväärtusi, inspireerida noori spordiga tegelema ning edendada ausat mängu ja sallivust.