Nagu mõnevõrra oodata oli, siis segas tublisti kaarte pärast Emumäe mäefinišit olnud ligi viiekilomeetrine kruusalõik. Just siis eraldus peagrupist umbes 15-meheline seltskond, kes õige pea jõudsid järgi ka teistel eest ära olnud Peeter Pruusile ja Martin Laasile. Varsti sai selgeks, et sellest grupist tuleb ka Tour of Estonia avaetapi võitja. Lõpu lähenedes aga said omakorda jooksikute grupil eest ära neli meest, kelle seas ainsa eestlasena oli 20-aastane Lauk. Finišispurdis näitaski Saaremaalt pärit mees kõige teravamat jalga, edestades napilt lätlast Deins Kanepejsi (Rietumu Banka-Riga) ja Rootsi koondise ratturit Hampus Anderbergi.

„Ma ei olnud kindlasti Eesti koondise esimene valik, kes etapivõitu püüdma saadetakse, kuna Mihkel (Räim – T.R) oli meil hooaja alguse vormi põhjal esinumber. Aga tunne oli täna tõesti üpris hea ja lõpuspurdiga läks õnneks,“ rääkis Lauk võistlusjärgselt. „Tegelikult on sprinteril omadus aru saada, kui ollakse teistest üle ning täna jõudsin sellisesse olukorda, kus seda tundsin. See näitab, et seis pole sugugi halb.“

Võib öelda, et Eesti mehed tegid täna puhta töö. Nimelt noppis lätlaste Rietumu värvides võistlev Peeter Pruus mõlema mäefiniši võidud ning sõidueelne suurfavoriit Mihkel Räim näitas kiireimat minekut vahefinišites. Üldjärjestuses said mehed täna vastavalt seitsmenda ja viienda koha.

„Sain täna särgi selga ja ka lõpufinišis suht hea koha, mis tähendab, et homme on võimalik isegi kokkuvõtte peale minna,“ vaagis Pruus homseid võimalusi.

„Täna läks punt võrreldes eelmiste aastatega üllatavalt juppideks, mis teeb tuuri homme väga põnevaks. Vaatame, mis laupäeval saab, aga arvan, et meil on küllaltki head šansid,“ ütles Räim.

Homme lõppeb Tour of Estonia Tartu GP-ga, mis sõidetakse Tartu linnatänavetel 9,6 km pikkusel ringil. Kokku läbitakse 18 ringi kogupikkuses 172,8 km.