Esimesel võistluspäeval selgitati Euroopa sumomeistrid juunioride vanuseklassides (U21 ja U23). Eestlaste saagiks jäi 9 medalit.

U21 vanuseklassis võitis naiste -55kg klassis hõbemedali Vlada Stepanova (Narva SK Buffen-do), hõbeda sai ka naiskond koosseisus Pathricia Matso, Vlada Stepanova, Kai Pähkel ja Darja Tokmantseva. Pähkel lisas sellele veel kaks pronksmedalit +80kg ja absoluutkategoorias.

U23 vanuseklassis sai Eesti viis medalit. Naiste absoluutkategoorias võitis hõbeda Pathricia Matso (Vinni SK Sakura), kes lisas sellele -95kg kaaluklassi pronksemedali. Teise koha sai ka naiskond (Pathricia Matso, Kai Pähkel, Helina Ärtis, Darja Tokmantseva). Kai Pähkel sai +95kg klassis pronksmedali, samuti sai kolmanda koha Eesti meeskond.

Teisel võistluspäeval, kui võistlesid täiskasvanud, tõid Eestile medalilisa Nikita Lopouhhov ja Gea Reimund. Lopouhhov (Narva SK Buffen-do) teenis pronksi -70kg klassis, Reimund samuti kolmanda koha -73kg kategoorias.

EM-il osalesid kokku 13 riigi (Aserbaidžaan, Bulgaari, Eesti, Soome, Gruusia, Saksamaa, Ungari, Iisrael, Leedu, Norra, Poola, Venemaa, Ukraina) sportlased. Eesti sumotoride poolt tiitlivõistlustel võidetud medalite üldarv tõusis käesoleva EMiga 345-ni.