Texases ujumisdistantsi ajaga 0:54:56, rattasõidu 4:11:16 ja maratonijooksu 2:48:00 läbinud Kotšegarov ületas 2011. aastast Marko Alberti nimel oleva Eesti rekordi enam kui kaheksa minutiga. Kotšegarovi enda senine parim tulemus pärines kahe aasta taguselt Ghattanooga Ironmanilt, kus ta võiduaeg oli toona 8:08:32.

Äsja lõppenud Texase Ironmanist kiiremat võistlust on statistikutel Ironman ajaloost raske välja tuua. Esimesed viis meest finišiajaga alla 8 tunni, 180 km parim rattaaeg peaaegu alla 4 tunni ning kõige tipuks nii Ameerika Ühendriikide kui Eesti rekordnumbrid võitja Matt Hansoni ja Kirill Kotšegarovi esituses.

Ettevalmistusperioodil viirushaigustega kimpus olnud ning väikese rattaavariigi üle elanud Kotšegarov ei kuulunud 3,8 km ujumisdistantsil just parimate hulka. 29. veest väljunud eestlane liikus rattarajale liidritest enam kui 6 minutit hiljem. Kinni püüdmist ootas teiste hulgas ka ameeriklanna Lauren Brandon, kes ujumises suutis kõikide meesproffide seljad prügiseks teha.

Rattarajal kruvis hirmkõva tempo peale ameeriklane Andrew Starykowicz, kes suutis 180 km läbimiseks kulutada kõigest 4 tundi ja 75 sekundit. Ka Kotšegarov kuulus kõvade rattameeste liigasse ning poole distantsi järel oli eestlane tõusnud seitsmendaks, kümmekond kilomeetrit hiljem juba viiendaks.

Maratonijooksus mängiti esikümnes pidevalt positsioone ümber ning ka liidrikoht vahetus. Rattarajal säranud Starykowiczi ei jätkunud esiotsa kauaks, selle koha hõivas peagi teine ameeriklane Matt Hanson, kes uue Ameerika Ühendriikide rekordiga 7:52:44 ka võistluse võitis. Kotšegarov oli kord neljandal kord kuuendal positsioonil, ent finišijoon õnnestus tal ületada kõrge viienda kohaga. Ja loomulikult ajaloolise Eesti rekordiga 7:59:32.

Naistest läks võit samuti Ameerikasse, Jodie Robertsonile ajaga 8:56:32. Ujumises päeva parimat aega näidanud Lauren Brandon ületas lõpujoone viiendana.