Käesoleval hooajal oli Rapla klubi lätlannadega korra kodusaalis kohtunud, siis tuli tunnistada vastaste 63:60 paremust. Kindlasti ihati revanši, aga mitte ainult. Oluline oli ka korvide vahe. Ning see pool üleandest sai samuti kuhjaga täidetud. Pluss 34 punkti kordusmängu eel on "hästi tehtud".

Võitnud avaveerandi 20:11, muutus mäng teisel veerandil väga kaitsele orienteerituks. 17. minuti järel oli Rapla edu "vaid" 25:17, kuid lõpetas veerandi 7:0 spurdiga, minnes vaheajaks ette 32:17. Märksõna: kaitse, pressing, vastaste sunnitud eksimused... Pirgit Püü oli toonud selleks hetkeks 17 punkti, Darja Lipanskaja 10 pt.

Kui kolmas veerand jätkus samas taktis (13:8 Rapla kasuks), sai mängu saatus selgeks. Viimasel veerandil küttis kodunaiskond vinti veel peale (21:7), saavutades korraliku edumaa teiseks mänguks.

Kordusmäng peetakse reedel Riias, edasi poolfinaali pääseb kahe mängu kokkuvõttes parem naiskond.

Teine veerandfinaal, kus osaliseks Tallinna Ülikool ja Vega1/Liepaja, peetakse täna, so esmaspäeval algusega kell 17.30 TLÜ koduväljakul.

Rapla KK: Darja Lipanskaja 17 pt+4 vl, Pirgit Püü 17+5+5+3 vl, Francisca Donders 12+5+2, Laina Mesila-Kaarmann 8+13 lp+4 vl+2 bl, Annika Köster 7+7+4 vl.
RSU: Guna Lagzdina 11+14 lp.