„Sõitsin mulle ette keeranud autole küljelt sisse. Sain kergeid vigastusi,“ kirjeldas Arizonas treeniv Kotšegarov lühidalt nädal tagasi aset leidnud avariid. Haiglaravi mees ei vajanud. Siiski oli ta sunnitud loobuma nädalavahetuse Puerto Rico poolpikast triatlonist, mis algselt oli mõeldud treeningettevalmistuse osana enne Texase Ironmani.

Aprilli teises pooles toimuv Texase Ironman on Kotšegarovi jaoks esimese poolaasta kõige olulisem eesmärk. Sportlikku viha annavad eestlasele samast võistluspaigast juurde aastatagused sündmused, kus poodiumikohas kinni olnud Kotšegarov eksis lõpu eel rajavalikuga ning kaotas sellega kõrge lõppresultaadi.

Tänavuse baaslaagri tegi Kotšegarov aasta esimestel talvekuudel Valencia lähistel asuvas Gandias. „Olen selles regioonis treeninud varemgi,“ räägib Kotšegarov, kelle sõnul on Gandia ümbrus triatloni treeninguteks äärmiselt sobiv. „Kvaliteetne ujula ja jõusaal, suurepärased võimalused rattasõiduks. Antud piirkonnas on treenimas paljud jalgratta profimeeskonnad nagu Katjuša-Alpecin, Astana, BMC, Ag2r-La Mondiale. Jooksutingimuste osas ei saa samuti kurta. Apelsinipõldude vahel jooksmine on lahe kogemus. Hispaanias veetsin kokku viis nädalat. Seejärel läksin mõneks päevaks koju ning veebruari keskpaigast jätkasin treeningute ja ettevalmistustega juba Ameerika Ühendriikides.“

Just Ameerikas ootab Kotšegarovit 22. aprillil ees hooaja esimene Ironman start. Teist aastat järjest alustab eestlane võistluskaruselli Texase Ironmaniga, mis ühtlasi on kontinendi meistrivõistlusteks. Kotšegarovi eesmärgiks on seal eelmise aasta ebaõnne vältida ning kõrge punktisaagiga Hawaii Ironmani koht kindlustada. "Alles viimased kaks aastat tunnen, et nüüd olen piisavalt kogenud ja saavutanud teatud taseme, et võistelda maailma eliidiga,“ mõtiskleb 30-aastane Kotšegarov, kes jõudmas pikamaatriatloni parimasse ikka.