Meie poolt tehtud valik on nüüd teie ees!

Ragnar Klavan Barcelonaga mängus Luis Suarezega võitlemas.

Ragnar Klavan on viimasel poolaastal Twitteris olnud vaieldamatult enimsäutsutud eestlane ning üknes tema enda erinevate mängude põhjal võiks kogu TOP-i täita, ent otsustasime teistelegi ruumi jätta ja valisime välja ühe konkreetse sündmuse. 6. augustil purustas Liverpool hooajaeelses sõprusmängus Wembley staadionil FC Barcelona 4:0. Sarnaselt ründajatele teenis sotsiaalmeedias kõvasti kiitust ka Klavan, kes suutis tipud eesotsas Lionel Messi ja Luis Suarezega n-ö tasku panna ehk nähtamatuks teha.

Ott Tänak Poola rallil

Ott Tänak ja Raigo Mõlder olid juuli alguses Poola MM-rallil klass omaette ning liikusid karjääri esimese MM-etapi võidu suunas, kuni eelviimase kiiruskatsel õnnetu rehvipurunemise tõttu norralane Andreas Mikkelsen mööda lasti. Oti vapustav sõidukiirus, dramaatiline võistluse lõpp, ent ka südamlik autasustamine, kus maailmameister Sebastien Ogier' eestlase oma õlale võttis, teenis rallisõprade seas üle maailma palju tähelepanu.

Kelly Sildaru

Kelly Sildaru võitis jaanuari lõpus kõigest 13-aastasena talvistel X-Mängudel vigursuusatamises pargisõidus kulla ja tegi ajalugu, sest kunagi varem polnud maailma mainekaimal ekstreemspordivõistlusel nii noorelt keegi naistest triumfeerinud.

Anett Kontaveit, Venus Williams

Anett Kontaveit pudenes tänavu kõigil Suure slämmi turniiridel konkurentsist juba avaringis, ent maikuus Prantsusmaa lahtistel peetud põnevusmatš endise maailma esireketi Venus Williamsiga jääb pikaks ajaks meelde ilmselt paljudele tennisesõpradele. 20-aastane eestlanna kaotas parasjagu oma viimaste aastate selgelt parimat tennist mänginud Williamsile 6:7 (5), 6:7 (4).

Leila, Liina ja Lily Luik.

Pärast seda, kui Leila aprillis kolmikõdedest viimasena maratonijooksus olümpianormi täitis, hakkas eestlannade vastu huvi tundma enamik maailma suuremaid telekanaleid. Liina, Lily ja Leila tegid järgnevate kuude jooksul oma kodumaale kõvasti reklaami ning Rio mängudel läksidki nad ajalukku kui esimesed kolmikud, kes olümpial koos võistelnud. Sotsiaalmeedias leidus lisaks tuntud meediakanalitele lausa tuhandeid eraisikuid, kes sündmuse oma kontol ära märkisid.

Konstantin Vassiljev

Konstantin Vassiljev on olnud tänavu vaieldamatult Poola jalgpalli kõrgliiga silmapaistvaim mängija. Kümme väravat, neist enamik seejuures tõelised iludused, ja üheksa väravasöötu pole juhus, vaid märk kvaliteedist. Ja seda kvaliteeti on poolakad ning veel paljud jalgpallisõbrad üle Euroopa õppinud poole aasta jooksul tõsiselt hindama, nimetades Vassiljevit hellitavalt Eesti tsaariks, professoriks ja geeniuseks. Oma osa on poolakate südame võitmisel olnud kindlasti ka tõsiasjal, et Vassiljev pole suvaline leegionär, vaid on omandanud kenasti ka kohaliku keele.


400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi tegi Rios midagi sellist, millega ükski eestlane kunagi varem polnud hakkama saanud - ta jõudis sprindis olümpiafinaali! Ja nagu sellest veel piisanud poleks, püstitas ta finaalis Eesti rekordi 48,40 ja teenis kuuenda koha. Pärast olümpiat tegi tartlane veelkord ajalugu, kui võitis Lausanne'is esimese Eesti jooksjana Teemantliiga etapi. Mitmel pool pakkus lisaks tugevatele tulemustele inimeste seas kõneainet ka Rasmuse nimi, mis tundub välismaalastele ilmselt veidi kentsakas.