Võistluse formaat nägi ette 60-noolest eelringi 18 meetri distantsilt, mille põhjal iga klassi 32 paremat pääsesid olümpiaringi duellidesse. Ülejäänud said kaasa lasta lohutusturniiri.

Sportvibu klassis pääses põhiturniirile Reena Pärnat ja plokkvibu klassis koguni 4 laskurit – Evert Ressar, Kristjan Puusepp, Lisell Jäätma ja Kristi Ilves.

Kõige arvukamas klassis – sportvibu meeste 169 osaleja seas – lasi 563 silma noorlaskur Karl Kivilo, kes jäi duellidest kõrvale vaid 4 punktiga. See andis talle kokkuvõttes 41. asetuse.

Ligi saja sportvibu naise hulgas pääses 14. asetusega duelle laskma Reena Pärnat, kuid tema pidi duellis tunnistama hollandlanna Annemarie der Kinderis paremust ja leppima seekord 17. kohaga. Avaringis ehk 1/16 duellis tuli kaotus vastu võtta ka plokkvibu klassis võistlevatel noorlaskuritel Lisell Jäätmal, Kristi Ilvesel ja Kristjan Puusepal ning protokolli kanti neile 17. koht.

Alexandra Põllumäe lõpetas sportvibu naiste hulgas 50. kohal ja Kristi Rillo 87. kohal. Plokkvibu meeste hulgas võistelnud Ulvar Kuningas sai kirja 98. koha.

Kõige edukam eestlane oli Evert Ressar, kes lasi eelringis 585 silma ja teenis sellega 10. asetuse. 1/16 duellis oli ta vastaseks 23. asetusega Oleg Lavrentiev Valgevenest. Ressar edestas Lavrentievi igas seerias täpselt ühe punktiga ja lõpptulemuseks 147:142 edu ja duellivõit. Teises ehk 1/8 duellis tuli vastaseks 7. asetusega Martin Damsbo (DEN). Dambso hoiab maailma reitingutabelis tänu arvukatele rahvusvahelistele medalitele hetkel 8. kohta (võrdluseks: Ressar on 468. positsioonil). Hoolimata statistilistest näitajatest õnnestus Ressaril vastast võita – 145:144 andis tasavägise duelli võidu Ressarile. Seega oli kindlustatud pääs 8 parema hulka.

Kahjuks eestlasel veerandfinaal ebaõnnestus - 141:148 tulemusega tuli vastu võtta kaotus Inglise laskuri Paul Tedfordi vastu.