Eestlastele on Lootsma tuttav möödunud aasta Paf Openilt, kui nad Kenneth Raismaga nii Tallinnas kui Pärnus paarismängu võitsid. 22-aastane hollandlane on tänavu heas hoos ka üksikmängus. Oktoobris Tšehhis toimunud Future turniiridel jõudis ta mõlemal korral finaali ja kaotas seal napilt tšehh Petr Michnevile (ATP 328).

Laagris oli ta veerandfinaali jõudmiseks alistanud kaasmaalase Bart Stevensi ja usbeki Temur Ismailovi (ATP 533). Täna mängis Lootsma väga kindlalt, kohe esimeses geimis lõi kolm serviässa ja tal oli rohkem õnne piiripallidel. Ivanov jäi esimeses setis 1:4 kaotusseisu, kuid tuli sellest välja ja tasakaalustas seisu. Üheteistkümnendas geimis oli tal ka kaks murdepalli, mida aga ei suutnud realiseerida. Küll aga õnnestus murdepall ja sett võita Lootsmal 7:5.

Teises setis jäi Ivanov samuti 1:4 kaotusseisu ja servigeimi tagasi murda tal ei õnnestunud. Lootsma lõpetas mängu efektselt nelja järjestikuse ässaga (kokku mängus 11).

Järgmisel nädalal saab eestlastele jälle kaasa elada, kui algab Paf Openi viimane turniir Pärnus.