Kõiki eelmainitud omadusi nõudvas võistluses peavad mängijad näitama nii oma pallikäsitsust, sööduoskust kui ka visketäpsust ning seda väga lühikese aja jooksul. Võistlejatel tuleb läbida korvpalliplatsile üles pandud "takistusrada", kus järgmise elemendi juurde ei tohi minna enne, kui eelmine on edukalt läbitud.

Näiteks tuleb võistlejatel pall nii põrke- kui rinnalt sööduga saata läbi teatud kaugusel oleva rõnga, põrgatada slaalomit kujuteldavate vastaste ümber ning tabada nii lähi- kui kaugviskeid. Võistluse muudab vaatemänguliseks tõsiasi, et oma võimed panevad proovile kaks võistlejat korraga.

NBAs korraldati Skills Challenge'it esimest korda 2003. aastal ning sellest ajast saati on see olnud koos viske- ning pealtpanekuvõistlusega üheks kindlaks tähtede mängu laupäevaõhtu tõmbenumbriks. Tuntumatest nimedest on võistluse võitnud näiteks Jason Kidd, Steve Nash, Dwyane Wade, Stephen Curry, Damian Lillard ja Tony Parker. Kui tavapäraselt on tegu tagameestele sobiva jõuprooviga, siis viimati võitis võistluse aga hoopis tsenter Karl-Anthony Towns.

Videod NBA Skills Challenge'itest:

Pileteid üritusele saab osta Piletilevist.

2017. aasta 16. veebruaril toimub üle pikkade aastate taas meie korvpalliliiga Tähtede Mäng, mil Delfi ja Eesti Päevaleht kui peakorraldajad koos korvpalliliiduga toovad platsile koduliiga säravamad tähed. Viimati peeti korvpalliliiga Tähtede Mäng 2011. aastal Raplas, seejärel initsiatiiv soikus.

Idee taastada kõikjal maailmas menukas formaat - liiga tähtede mäng - tärkas tänavu varasuvel, mil Delfi ja Eesti Päevaleht korraldasid Kalevi N. Liidu meistriks tulemise 25. aastapäeval sõprusmängu Tallinna Kalevi ja Kaunase Žalgirise veteranide vahel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid