Kurbas teenis mänguaega 27 minutit ja visas selle jooksul 6 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/1, vabavisked 0/2), korjas 2 lauapalli ja andis 2 korvisöötu. Södertälje resultatiivseim oli 18 punktiga Tylor Ongwae. Üleplatsimees oli Kataja ääremängija Joey King 20 punktiga.

Mis siis juhtus? Kataja tegi kohe alguses 8:0 spurdi, suurendades edu veel 12:2-le ja 17:5-le ja võitis avaveerandi 19:11. Poolaeg lõppes kodumeeskonna 39:27 paremusega. Vahe suurenes veelgi kolmandal veerandajal, kui Kataja viskas 33 punkti Södertälje 21 vastu, viimane veerand jäi punktiliselt 25:10.

Södertälje näitas vaid 25-protsendilist kaugvisete tabavust ja tegi 20 pallikaotust (vastastel samad numbrid 56 % ja 10). Kurbase tööandja kaotas ka lauavõitluse 35:41. Kahepunktivisked olid enam-vähem võrdsed - 44,4 ja 42,5 % Kataja kasuks.

Korduskohtumine peetakse neljapäeval Rootsis kell 20.

Lisaks Tartu Ülikoolile, kes kohtub hetkel 1. eelringis Groningeni Donariga, alustab eurohooaega Kristjan Kangur, kelle leivaisa Varese mängib kell 23 Portugalis Benficaga - see on samuti 2. eelringi kohtumine.