Eestist oli Inglismaale võistlema sõitnud Tallinnas toimunud GT-15 MM-il kolmikvõidu võitnud noored - Stefan Arand, Georgi Iljin, Sanna Aaslav-Kaasik ja MM-i kuuenda koha omanik Kärol Soodla.

Juba laupäeval alanud vabatreeningutel kimbutas võistlejaid tugev tuul ja kõrge laine. Tihe konkurents andis tunda juba ajasõidus, kus 10 minutit enne ajasõidu lõppu olid Stefan ja Sanna kindlalt juhtimas, kuid viimase kahe ringiga sõitis Rootsi võidusõitja Adam Wrenkler parima aja ja saavutas esimese stardipositsiooni. Tuule tugevnedes otsustati viia kõik neli võistlussõitu pühapäevale üle.

Pühapäeval ilm järgi ei andnud ja endiselt püsis kõva tuul ning kõrge laine. Esimeses sõidus sai parima lähte Wrenkler, kes hoidis oma positsiooni sõidu lõpuni. Teisena lõpetas Arand ja kolmandana noor Briti võidusõitja Thomas Mantripp.

Teises sõidus pani valitsev maailmameister Arand mängu kõik oma oskused ja möödus liidrikohta hoidnud noorest rootslasest. Arand võitis ka kolmanda ja neljanda sõidu ja tuli teistkordselt noorteklassi GT-15 Euroopa meistriks. Hõbemedal läks Wrenklerile ja pronksmedal jäi Inglismaale Thomas Mantrippile. Iljin saavutas neljanda koha, Aaslav-Kaasik oli kuues ja Soodla seitsmes.
Stefan Arand.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid