Kuigi tuult oli pigem napilt, piisas seda siiski kõigi tänaseks plaanitud kolme võistlussõidu edukaks läbiviimiseks. Noorimate klassis Optimist, kus 95 purjetajat sõidavad fliidisõidud kahe grupina, kasutas olusid kõige paremini ära ja läks kolme sõiduvõiduga liidriks Aleksander Kuusik (ROPK). Teisel kohal on lätlane Martin Atilla ja kolmandal tema kaasmaalane Eduards Plavins.

Zoom8 klassis oli avapäeval konkurentsitult parim Eesti MV sarja hetkeliider Jakob Haud (ROPK), järgnemas Mari-Ann Raud (TJK) teisel ning Hugo Rasmus Vaino (ROPK) kolmandal positsioonil.

Klassis Laser 4.7 võitis täna kaks sõitu ja oli ühes teine lätlane Robins Li Spats, kes on nende resultaatidega ka juhtima asunud. Teiselt realt leiame Keith Luuri (PJK) ning kolmas on Joosep Laus (SMS).

Optimistil on võistlejaid 95, Zoom8-l 31 ja Laser 4.7-l 19.

Võistlusformaat koosneb reedest pühapäeva ennelõunani merel toimuvast fliidisõitude seeriast ja pühapäeva pärastlõunal jahtklubi ees jõel lühirajal purjetatavast vaatemängulisest finaalsõitude seeriast. Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid