Zenicas Bilino Polje staadionil vihmasajus alanud kohtumises avati mänguskoor juba 7. minutil, kui väljakuperemehed viis juhtima Emir Spahic. 23. minutil oli Edin Džeko penaltipunkti taga ning AS Roma ründaja sepistas avapoolaja lõppskoori 2:0.

Eesti suutis tempo pisut maha võtnud bosnialasi ohjes hoida 71. minutini, mil iluväravast suurendas vahet Haris Medunjanin. 83. minutil lõi neljanda Vedad Ibisevic, teisel lisaminutil viienda taas Spahic.

Eestil oli kaheksa pealelöögivõimalust (Bosnial 19), kuid ühtegi kindlat võimalust, mida hommikuni taga nutma peaksime, meil ei tekkinud. Korra sai Eesti proovida nurgalööki (Bosnial 3). Kollase kaardiga lahkuvad Zenicast Ragnar Klavan ja Karol Mets. Mitmel korral päästis Eesti halvimast Mihkel Aksalu, kes tegi statistika järgi kuus tõrjet. Tihti raksatasid ka Eesti värava postid-latid.

2008. aastal samas linnas peetud kohtumise kaotas Eesti Tarmo Rüütli juhendamisel 0:7.

Eesti jätkab valiksarja 7. oktoobril Tallinnas Gibraltari vastu.