Kolmepäevastele field target laskmise MM-ile oli saabunud 316 laskurit 30 riigist. Vastavalt reglemendile võisteldi kahes rahvusvahelises kategoorias: suruõhu- ja vedrupüssid võimsusega kuni 16,3 džauli. Lisaks meeskondlikule arvestusele võisteldi individuaalarvestus neljas klassis: open/men e. üldarvestus, naised, juuniorid ja veteranid.

Korraldajad olid vana olümpiakeskuse parkmetsa püstitanud kolm paralleelset, kokku 150 märgiga, võistlusrada. ENFTA presidendi Kaidu Jalakase sõnul oli mitmekülgsete nõuetega võistlusradadel väga huvitav lasta. „Peale maandumist Lissaboni lennuväljal saime korraks tunda põletavat kuumust. Kartsime, et võistlemine 35 kraadise temperatuuriga saab olema väga kurnav, kuid võistluspäevade ajaks langes temperatuur 27 kraadi lähedusse ja kõik läks hästi,” märkis Jalakas.

Vedrupüsside kategoorias võistles kõigi aegade kõige võimsam seltskond: 73 laskurit 20 riigist. Open/men klassi võitis 118 tabamusega Aleksas Jaunius ühe tabamusega inglase Stephen Privetti ja kolme tabamusega inglase Brian Samsoni ees.

Naiste klassis võitis Heli Jalakas 12 tabamusega eestlanna Ingrid Reinu ja 19 tabamusega leedulanna Regina Burviene ees. Heli Jalaka mitte kõige parem 92 tabamust andis talle Open/men klassis 18. koha, kuid naiste klassi kuldmedali ja viienda maailmameistri tiitli. Ingrid Reinu tuli 80 tabamusega hõbemedalile. ENFTA president, Kaidu Jalakas, tuli Open/men klassis 76 tabamusega 45. ja ainsa veteranina kuldmedalile ning maailmameistriks.

Poodiumile Eesti võistkonnal asja polnud. Eesti 5-liikmelise võistkond hankis kokku 265 tabamust, mis andis Saksamaaga 5.-6. koha jagamise. 336 tabamusega võitis Inglismaa Leedu ja Portugali ees.

Suruõhupüsside kategooria Open/Men klassis tuli 136 tabamusega võitjaks Jack Harris Walesist, edestades valitsevat maailmameistrit Sergei Zubenkot Venemaalt kahe tabamusega ja ümberlaskmisel kolmanda koha välja võidelnud Andrew Calpinit kolme tabamusega. Naiste klassis võitis Ana Pereira Portugalist väga tugeva 122 tabamusega, edestades 6 tabamusega Paula Schofieldi Inglismaalt ja kolmandaks tulnud Simona Hulacovat Slovakkiast 7 tabamusega. Eestlannad Kristin Antsmäe, Anne-Mall Reinu ja Anne-Gret Reinu tulid vastavalt viiendaks, kuuendaks ja seitsmendaks.

Juunioride klassis tuli Kristin Antsmäe 110 tabamusega teiseks. Võitis Joshua Vaughan 112 tabamusega. Veteranide klassis võitis 127 tabamusega Gregory Sauve USA-st itaallase Dario Gusmeroli ja waleslase Richard Beaugie ees.

Meeskondlikult võitis 505 tabamusega Inglismaa meeskond Lõuna-Aafrika ja Walesi ees. Suruõhupüsside võistkondlikus arvestuses eestlased oma võistkonda ei registreerinud.
„On selge, et võistkondlikult on Eesti poodiumile tuleku võimekuse kaotanud. Tühi kott püsti ei seisa. Individuaalsed tipptulemused on mõnda aega veel võimalikud, enne kui ka siin teised riigid meist mööda kiirendavad. Kaks kuldmedalit ja kaks hõbemedalit oli koju viia siiski vähestel riikidel,“ kommenteeris Jalakas.

Field-target on spordiala, kus vabas looduses lastakse õhupüssidest siluettmärkide pihta, mis on laskurist 9 kuni 50 meetri kaugusel ja tabada tuleb märgis olevat 15, 25 või 40 mm suurust ava. Tänaseks on see spordiala sidunud endaga kümneid tuhandeid laskureid üle terve maailma ning maailmaorganisatsiooniga WFTF on liitunud 37 riiki. Eesti on WFTF-i liige alates 2010. aastast.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena