Hawaii Express Estonian Cup maastikurattasarja viiendale etapile tulid kaardipakki segama värske Eesti meister maastikurattakrossis Martin Loo ning suvepuhkusel kodumaad väisav Maaris Meier.

Tehnilise ja kivise maastikuga suutis kõige kiiremini toime tulla Martin Loo. 
Niinsaare puhkekeskusest stardi saanud maratonitrass viis ratturid kõigepealt Pannjärve suusaradadele. Üheksandal kilomeetril olnud Premium7 vahefinishi võidu võttis Erki Pütsep, Caspar Austa ja Peeter Pruusi ees.


Poolel maal võeti mõõtu Hansgrohe kiirenduskilomeetri arvestuses - meestest näitas teravaimat minekut Anti Arumägi ja naistest Liisa Ehrberg.


Kuremaa kloostri lähistel olnud EuroPargi mäefinishisse tuldi järjestuses Pruus, Loo ning Peeter Tarvis.
 Võistluse viimane kolmandik kujuneski kolme kehtiva meistrisärgi (Martin Loo maastikukrossi Eesti meister, Peeter Tarvis maastikurattamaratoni Eesti meister ning Peeter Pruus Euroopa meister maastikurattamaratonis) omavaheliseks mõõduvõtuks. Raja lõpuosas olnud tehnilistematel lõikudel pani Loo oma oskused maksma, teisena ületas finishijoone Tarvis ja kolmandana Pruus. Esikuuikusse suutsid ennast sõita veel Sten-Erik Ottender, Ivo Suur ja Pütsep.


Üldarvestuse seis ei muutunud - liidrisärgis jätkab Erki Pütsep. 


Naistest võidutses Liisa Ehrberg Janelle Uibokannu ning Greete Steinburgi ees. Opeli liidrisärgis ja üldarvestuse esimesena jätkab Kelly Kalm.

Võistkondliku võidu võttis Veloplus Torq Pro team, naiskondadest oli parim Sparta Proshop.


EuroPargi mäekuninga arvestuses ning Premium7 aktiivseima ratturi särgid on hetkel ühe ja sama ratturi käes, kelleks on valitsev Euroopa meister Peeter Pruus.


FruitXpress poolmaratonis võidutses Kren Kask Rait Ärma ees, liidrisärgis jätkab täna kolmas olnud Joosep Mesi.

Nööbiku lastesõitudes võidutses Joosep Veelma, liidrisärgis jätkab endiselt Martin Krusemann.


Tüdrukute kiireim oli Annabritt Prants, liidrisärgis jätkab täna teisena üle joone tulnud Karolin Surva.

Kokku väisas Hawaii Express Estonian Cup kaugeimat etappi üle 700 ratturi. 


Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari suundub edasi Albu valda Järvamaale, kus 13. augustil sõidetakse Valgehobusemäe rattamaraton. Nädal varem toimub samas ka tasuta Shimano matkapäev.