“Veteranide MMile on tänase seisuga tulemas rohkem kui 3500 võistlejat, kellest valdav osa on välismaalased. Kokku veedavad võistlejad Eestis üle 25 000 öö. Teades, et keskmine sporditurist jätab Eestisse 137 eurot päevas, siis tähendab see üle 3,3 miljoni euro suurust turismitulu," sõnas EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

„Sellised sündmused on väga selge võimalus edendada Eesti turismiturgu. Saame näidata oma ilusat loodust, Tallinna vanalinna ja Kadrioru parki, mis aitab kindlasti ka Eesti turundamisele laiemalt kaasa,“ lisas Mutso.

„Korraldusmeeskonnas on ligi 400 inimest ning oleme võistlust planeerinud juba 2012. aastast,“ ütles veteranide MMi peakorraldaja Timmo Tammemäe. „See on kindlasti suurima välisosalejate arvuga spordivõistlus, mis Eestis kunagi on korraldatud.“

Võistluse avamine toimub 6. augustil Tallinna lauluväljakul koos rongkäiguga. Pealtvaatajatel on kõige mugavam vaatama tulla 8. augustil Vabaduse väljakule, kui toimub vanalinnas sprindi finaal.

Veteranide MM toimub Tallinnas ja selle lähiümbruses 5.-14. augustil. Võistlusel võetakse mõõtu orienteerumissprindis, mille finaaljooksud toimuvad Tallinna vanalinnas, ja tavarajal, mille finaalid Pikasaares. Finaali pääsuks tuleb läbida kvalifikatsioonijooksud nii Kõrvemaal kui ka Kadrioru pargis.